آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده ایم

به گزارش فیس راز به نقل از اِکاتیمرینی، ییانیس پلاکیوتاکیس (Yiannis Plakiotakis) وزیر کشتی رانی یونان امروز سه شنبه در سخنانی گفت: آتن تاکنون برای پهلو دریافت نفتکش آدریان دریا (گریس 1) درخواست رسمی را دریافت نکرده است.

آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده ایم

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

وزیر کشتی رانی یونان در این باره گفت که وزارتخانه تحت امر وی علاوه بر وزارت خارجه کشورش موضوع مذکور را پیگیری می نمایند.

گفتنی است که آزادی نفتکش ایرانی گریس 1 در جبل الطارق پس از آن صورت گرفت که بعضی مقامات محلی این منطقه از مخالفت آمریکا با آزادسازی این نفتکش خبر داده بودند و یک مقام رسمی جبل الطارق نیز گفته بود که واشنگتن خواهان توقیف و مصادره نفتکش ایرانی گریس1 به نفع آمریکاست، هرچند درنهایت مقامات جبل الطارق درخواست های آمریکا را رد نموده و دستور برطرف توقیف و آزادی این نفتکش را صادر کردند.

از سوی دیگر، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته بود که هر گونه کوشش برای یاری رسانی به این کشتی که از گریس 1 به آدریان دریا 1 تغییر نام یافته و بنابر گزارش ها راهی یونان است، به مثابه ارائه یاری مادی به یک سازمان تروریستی خارجی قید شده در فهرست آمریکا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 318

به "آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتن: درخواست رسمی برای پهلوگرفتن نفتکش ایرانی دریافت نکرده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید