آشنایی با ترین های لیگ نوزدهم

به گزارش فیس راز، نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران پنج شنبه شب به انتها رسید. در این فصل تیم های پرسپولیس، استقلال، فولاد، تراکتور و سپاهان به ترتیب اول تا پنجم شدند و شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم با قرار گرفتند در رتبه های شانزدهم و پانزدهم به لیگ دسته یک سقوط کردند. برخی از مهم ترین آمار های این فصل را مرور کردیم:

آشنایی با ترین های لیگ نوزدهم

بیش ترین پیروزی، شکست و تساوی

در این فصل پرسپولیس با کسب 21 پیروزی بیش ترین برد را کسب کرد. هم چنین ماشین سازی با 15 باخت بیش تر از دیگر تیم های لیگ شکست را تجربه کرد. نفت مسجد سلیمان هم در بیش از نیمی از بازی هایش یعنی در 17 مسابقه مساوی کرد و تیم اول در این زمینه شد.

کم ترین پیروزی، شکست و تساوی

تیم های پارس جنوبی جم و شاهین شهرداری بوشهر که هر دو به دسته یک سقوط کردند، در این فصل فقط 4 بار پیروز از زمین خارج شدند و دیگر تیم ها شرایط بهتری از آن ها داشتند. پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم با 5 شکست کم تر از دیگر تیم ها بازنده شدند. هم چنین پرسپولیس با 4 مساوی، از دیگر تیم های لیگ کمتر به تساوی رضایت داد.

بیش ترین گل زده و گل خورده

استقلال در این فصل 55 گل به ثمر رساند که از دیگر تیم ها بیش تر بود. شاهین شهرداری بوشهر هم 57 بار دروازه اش باز شد و تیم دیگری از آن ها بیش تر گل نخورد.

کم ترین گل زده و گل خورده

تیم پارس جنوبی در این فصل فقط 20 گل به ثمر رساند که بدترین آمار لیگ در این زمینه بود. هم چنین پرسپولیس هم در طول لیگ، 17 بار دروازه اش باز شد تا به این ترتیب شرایطش از باقی تیم ها بهتر باشد.

بهترین و بدترین تفاضل گل

بهترین تفاضل گل لیگ به پرسپولیس با تفاضل مثبت 29 تعلق گرفت و شاهین شهرداری بوشهر هم با تفاضل منفی 31 بدترین تفاضل گل را به خودش اختصاص داد.

آقای گل و آقای پاس گل

شیخ دیاباته با 15 گل توانست عنوان آقای گلی لیگ ایران را به دست بیاورد. هم چنین مهدی قایدی از استقلال و میلاد جهانی از صنعت نفت با هشت پاس گل مشترکا آقای پاس گل لیگ شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1272

به "آشنایی با ترین های لیگ نوزدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ترین های لیگ نوزدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید