شروع عملیات مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران

به گزارش فیس راز، تهران (پانا) - مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد لار، از شروع مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران اطلاع داد.

شروع عملیات مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران

از پروفایل ما وبلاگ سفربرو دیدن نمایید.

به گزارش وزارت نیرو، مفید اصغری با اعلام این خبر گفت: به دلیل کاهش تراز آب مخزن سد لار، انتقال آب شرب تهران به وسیله این سد از حالت ثقلی به پمپاژ با مانور دریچه های آبگیر و آب بر تلمبه خانه تغییر کرد.

وی اظهار کرد: با کوشش و پیگیری های اجرا شده توسط همکاران حاضر در امور سد لار، مانور دریچه های تاسیسات کلان طی یک روز کاری انجام و با مهیا نمودن شرایط لازم جهت انجام کار و تست های مربوطه، یکی از الکتروپمپ های 1100 کیلو واتی راه اندازی و مورد بهره برداری نهاده شد.

اصغری با بیان اینکه هر ساله با کاهش تراز آب دریاچه و رسیدن به تراز 2472.50 متر، مانور دریچه های مذکور جهت انتقال آب الزامی است، اضافه کرد: با کاهش تراز و سطح آب مخزن سد لار، امکان انتقال ثقلی آب شرب به تهران وجود ندارد و به همین دلیل عملیات انتقال آب، باید به وسیله پمپاژ شروع گردد که مرحله شانزدهم این عملیات در نیمه آذر امسال شروع شده است.

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد لار در انتها توضیح داد: به طور معمول استفاده از پمپاژ، از ابتدای پاییز شروع و تا اواسط بهار سال بعد ادامه می یابد و زمانی که آب به سطح مورد نظر رسید، پمپ های مورد استفاده قطع شده و آب به شکل ثقلی منتقل می گردد که این شرایط بستگی به میزان بارش و حجم آب ذخیره شده در مخزن سد دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1458

به "شروع عملیات مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات مرحله شانزدهم پمپاژ آب شرب از سد لار به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید