آمریکا 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا در اقدامی خصمانه 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد.

آمریکا 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است که این وزارتخانه پس از رایزنی با وزارت خارجه این کشور نهادهای اقتصادی ایران را برای قرار دادن در لیست تحریم ها شناسایی نموده است.

طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا بانک های سامان، سرمایه، توسعه تعاون و گردشگری تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند. این وزارتخانه همچنین اعلام نموده است که بانک های کارآفرین، پاسارگاد و ایران زمین نیز تحت تحریم های ثانویه قرار گرفته اند.

در همین حال، بانک های حکمت، ایران زمین و قرض الحسنه مهر ایران با تحریم های ثانویه روبرو شدند. کما اینکه تمامی شعبه های بانک اسلامی همکاری منطقه ای در ایران و عراق تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند. این درحالی است که تمامی شعبه های بانک خاورمیانه در سراسر دنیا تحریم شدند.

افزون براین، بانک های شهر، اقتصاد نوین و تأمین سرمایه امین با تحریم های ثانویه روبرو شدند. در همین حال، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود که تمامی شعبه های بانک های کشاورزی، مسکن، رفاه کارگران و قرض الحسنه رسالت در سراسر دنیا تحت تحریم های ثانویه قرار گرفتند.

به گفته این مقامات مطلع، تحریم های جدید آن دسته از بانک های ایرانی را هدف قرار داده اند که تا به امروز مشمول تحریم های ثانویه نبوده اند. طبق تحلیل کارشناسان، هدف از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران این است که کانال های مورد استفاده تهران برای واردات اقلام بشردوستانه مانند غذا و دارو مسدود شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1348

به "آمریکا 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 18 بانک ایرانی را تحت تحریم های جدید قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید