استان سمنان در انتظار بارش 30 میلی متری در 3 ساعت، خطر سیلاب در استان

به گزارش فیس راز، مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی به آسمان این استان گفت: این سامانه در یک بازه زمانی سه تا چهارساعته 30 میلی متر بارندگی خواهد داشت.

استان سمنان در انتظار بارش 30 میلی متری در 3 ساعت، خطر سیلاب در استان

به گزارش فیس راز آنلاین به نقل از ایرنا، ایرج مصطفوی گفت: بارش های ناشی از این سامانه از اواخر دوشنبه شب 5 اسفند گذشته آغازشده، شدت بارش های ناشی از این سامانه در مناطق غربی و مرکزی استان و خصوصاً از ایوانکی تا مهدیشهر بیشتر خواهد بود.

وی از افزایش سرعت بادها، کاهش محسوس دما و بارندگی و برف شدید به عنوان بخشی از نزولات ناشی از این سامانه نام برد و افزود: در برخی نقاط مرتفع و کوهستانی بارش برف 15 تا 30 سانتیمتر هم پیش بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه بارشی استان در ابتدا ملایم و گرم بوده و با نفود جریانات شمالی با سامانه سرد مخلوط شده و تشدید بارش ها را در پی خواهد.

مصطفوی ادامه داد: از بعدازظهر امروز سه شنبه، بارش باران به ویژه در مناطق غربی و مرکزی از ایوانکی تا مهدیشهر شدید خواهد شد.

وی بیان نمود: میزان بارش ها در یک بازه زمانی سه تا چهارساعته تا 30 میلی متر نیز خواهد رسید.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه بارشی استان در روز چهارشنبه با مخلوط سامانه های گرم و سرد، کاهش چهاردرجه ای را در پی خواهد داشت و پیش بینی می شود، دمای هوا تا 12 درجه سردتر شود.

مصطفوی از افزایش شدت بادها خبر داد و گفت: طی روزهای آینده شاهد وزش بادهای لحظه ای شدید با سرعت بیش از 72 کیلومتر در ساعت خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: این سامانه منجر به بارش هایی در تمام استان می شود، اگرچه همه نقاط استان از این بارش ها بهره مند می شوند اما میزان آن در مناطق غربی و مرکزی استان بیشتر و در جنوب شرقی کمتر خواهد بود.

مصطفوی ادامه داد: این سامانه بارشی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه از سمت غرب استان به سمت سمنان و مهدیشهر و ارتفاعات شمال و شمال شرقی حرکت کرده و فعال خواهد بود.

وی از اعلان هشدارهای لازم به مردم و مسئولان خبر داد و گفت: براثر بارش های پیش رو، امکان پدید آمدن سیلاب و روان آب و آب گرفتگی معابر دور از انتظار نیست و از همین رو مسئولان ذی ربط باید تمهیدات لازم را بیندیشند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان به منظور پیشگیری از بحران باید مدیریت سدها، حامل های انرژی و مدیریت شهری مدنظر قرار گیرد، اختلال دررفت و آمد، اختلال در محورهای کوهستانی، کاهش دید و خسارات ناشی از وزش باد شدید از آثار سامانه جدید بارشی استان خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 931

به "استان سمنان در انتظار بارش 30 میلی متری در 3 ساعت، خطر سیلاب در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان سمنان در انتظار بارش 30 میلی متری در 3 ساعت، خطر سیلاب در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید