افزایش پناهجویان اتیوپیایی در سودان به بیش از 58 هزار تن

به گزارش فیس راز، خارطوم گزارش داد، تعداد پناهجویان اتیوپیایی سودان که از درگیری ها در اقلیم تیگرای واقع در شمال این کشور فرار کردند، به 58 هزار و 454 تن افزایش یافته است.

افزایش پناهجویان اتیوپیایی در سودان به بیش از 58 هزار تن

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کمیسیاریای امور پناهجویان سودان در گزارشی اعلام نمود: 389 پناهجوی جدیدی دیگر خود را به منطقه حمداییت در استان کسلا رساندند و به این ترتیب تعداد کل پناهجویان اتیوپایی در این استان سودان به 40 هزار و 226 تن افزایش یافت.

در ادامه این گزارش آمده است: 11 پناهجوی دیگر نیز خود را به استان القضارف رساندند و به این ترتیب تعداد کل پناهجویان اتیوپیایی این استان به 18 هزار و 228 تن رسید.

کمیساریای امور پناهجویان سودان در گزارش خود تاکید کرد: تعداد کل پناهجویان اتیوپیایی که خود را به دو استان کسلا و القضارف رساندند، به 58 هزار و 454 تن افزایش یافت.

طبق آمار رسمی اعلام شده در روز پنج شنبه، تعداد پناهجویانی که به شرق سودان رسیدند، به 57 هزار و 679 تن افزایش یافت.

سودان یکی از کشورهایی در آفریقا است که میزبان تعداد زیادی از پناهجویان است به شکلی که تعداد پناهجویان در این کشور بیش از یک میلیون تن است و بیشتر آنها از کشور سودان جنوبی هستند.

منطقه تیگرای در شمال اتیوپی از چهارم نوامبر گذشته شاهد درگیری های مسلحانه ای میان ارتش اتیوپی و جبهه مردمی آزادسازی تیگرای است تا اینکه آدیس آبابا 28 نوامبر انتها عملیات را با کنترل کامل این منطقه اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1514

به "افزایش پناهجویان اتیوپیایی در سودان به بیش از 58 هزار تن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پناهجویان اتیوپیایی در سودان به بیش از 58 هزار تن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید