توئیتر حساب کاربری ریاست جمهوری سوریه را مسدود کرد

به گزارش فیس راز، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، ریاست جمهور سوریه اعلام کردکه شبکه توئیتر حساب کاربری آن را هنگام پخش مصاحبه بشار اسد با یک شبکه ایتالیایی که این شبکه از پخش آن امتناع نموده بود، مسدود کرد.

توئیتر حساب کاربری ریاست جمهوری سوریه را مسدود کرد

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

ریاست جمهوری سوریه اضافه نمود که این اقدام توئیتر بدون هیچ توجیه و اطلاع قبلی انجام شده است.

مصاحبه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با شبکه تلویزیونی RaiNews ایتالیا که این شبکه از پخش آن سرباز زده بود دوشنبه شب توسط صفحه توئیتر ریاست جمهوری سوریه و برخی رسانه ها از جمله شبکه خبری المیادین پخش شد.

بشار اسد در این مصاحبه درباره نقش اروپا در بحران سوریه گفت: اولا باید از یک سوال ساده شروع کنیم: مسبب مشکل کنونی چه کسی بوده است؟ چرا شما در اروپا با آوارگان روبرو هستید؟ یک سوال ساده می ماند چون تروریسم از طرف اروپا البته از سوی آمریکا وترکیه ودیگران حمایت شده است اما اروپا مسبب اصلی ایجاد این هرج ومرج در سوریه بوده لذا انسان هر چه می کارد، همان را برداشت می نماید.

رئیس جمهور سوریه در پاسخ به این سوال که چرا می گویید اروپا مسبب اصلی بوده است؟، اضافه نمود: چون اتحادیه اروپا از روز اول یا بگذار بگوییم از هفته اول از تروریست ها در سوریه علنا حمایت نموده بود. از شروع، مسئولیت کار را به گردن دولت سوریه انداخته بود و برخی کشورها از جمله فرانسه تسلیحات به آنها ارسال نموده بودند. یکی از مقامات مسئول فرانسه این حرف را زده بود. فکر کنم وزیر امور خارجه این کشور فابیوس که گفته بود: ما داریم تسلیحات به آنها ارسال می کنیم. آنها (اروپایی ها) تسلیحات را ارسال نموده واین هرج ومرج را به راه انداخته اند. لذا عده زیادی از مردم توان زندگی کردن در سوریه را نداشتند ومجبور شدند کشور را ترک نمایند.

گفتنی است که دفتر سیاسی و اطلاع رسانی ریاست جمهوری سوریه با صدور بیانیه ای از اقدام شبکه رای نیوز 24 ایتالیا در عدم انتشار مصاحبه انجام شده با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده بود: شبکه مذکور 2 هفته قبل با بشار اسد مصاحبه ای انجام داد اما آن را منتشر ننموده است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: قرار بر این بود که این مصاحبه منتشر گردد اما تاکنون منتشر نشده است. مسئولان این رسانه با ما تماس گرفتند و گفتند که به دلایل نامفهومی قصد به تأخیر انداختن انتشار آن را دارند و این مسأله چند بار تکرار شد و به نظر می رسد که این مصاحبه منتشر نخواهد شد.

در این بیانیه تاکید شده است: بهتر است که این رسانه اروپایی به مبانی ادعایی غربی ها پایبند باشد. اگر این مصاحبه طی 2 روز آینده منتشر نگردد ما آن را منتشر می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 708

به "توئیتر حساب کاربری ریاست جمهوری سوریه را مسدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر حساب کاربری ریاست جمهوری سوریه را مسدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید