شرح فرمانده سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق، مک کنزی: از قرارداد ایران و چین نگرانیم

به گزارش فیس راز، فارس نوشت: فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به سنتکام می گوید که آمریکا حضور خود در عراق را در چارچوب گفت وگوی راهبردی حفظ خواهد نمود.

شرح فرمانده سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق، مک کنزی: از قرارداد ایران و چین نگرانیم

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش شبکه الجزیره، ژنرال کنت مک کنزی گفت: ما پیش بینی نمی کنیم که در حال حاضر از عراق خارج شویم.

وی اضافه نمود: ما به تازگی یک گفت وگوی استراتژیک را با عراق انجام دادیم که قرار است یک چارچوب در اختیارمان قرار دهد و ما حضورمان را در بر اساس این گفت وگو حفظ خواهیم کرد.

فرمانده سنتکام در بخش دیگری از سخنانش هم گفت: ما از شراکت میان ایران و چین نگرانیم و من معتقدم که تهران در جستجوی مداوم منابع اسلحه است.

ژنرال مک کنزی درباره خروج آمریکا از افغانستان نیز گفت که آمریکا در هر مرحله از مراحل عقب نشینی از افغانستان آماده مقابله با هر حمله طالبان است.

او مدعی شد: ادامه ثبات در افغانستان پس از خروج نظامیان آمریکا سخت است و این احتمال وجود دارد که موج بزرگی از آوارگان از افغانستان به سمت کشورهای همسایه به راه افتد.

وی اضافه نمود: من درباره اینکه ارتش افغانستان بتواند پس از خروج آمریکا از این کشور و قطع حمایت ها از آن دوام بیاورد، نگرانم.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1726

به "شرح فرمانده سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق، مک کنزی: از قرارداد ایران و چین نگرانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح فرمانده سنتکام درباره خروج نظامیان آمریکایی از عراق، مک کنزی: از قرارداد ایران و چین نگرانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید