خبرنگاران بارش 25 روز آینده در آذربایجان غربی بیش از نرمال است

به گزارش فیس راز، ارومیه- خبرنگاران- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: طبق خروجی مدل های پیش بینی بلندمدت، طی دهه دوم فروردین تا دهم اردیبهشت میزان بارندگی در شمال غرب کشور در مقایسه با آمار بلندمدت مشابه بیشتر از نرمال پیش بینی می گردد.

خبرنگاران بارش 25 روز آینده در آذربایجان غربی بیش از نرمال است

مهدی صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: از لحاظ دمایی نیز طی این مدت در مقایسه با آمار بلندمدت مشابه شاهد افزایش بین یک تا 2 درجه ای دما در سطح استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: وزش باد ملایم در کنار افزایش تدریجی دما به میزان روزانه 2 درجه سانتی گراد پدیده غالب استان تا روز چهارشنبه است.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سال جاری نسبت به شرایط نرمال، دمای هوا در استان زودتر از موعد گرم شده که موقتی است.

وی درباره فرایند افزایشی دمای استان تا آخر هفته جاری اضافه کرد: افزایش دمای روزانه 2 درجه سانتی گراد برای آذربایجان غربی پیش بینی می گردد و این افزایش تا 10 درجه ادامه خواهد داشت.

صابری درباره دمای هوای استان در 24 ساعت گذشته اعلام کرد: در این مدت تکاب با دمای سه درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین و پلدشت با 20 درجه بالای صفر گرم ترین شهر استان بودند ضمن اینکه دمای ارومیه نیز بین مثبت 2 و 17 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دارای 18 ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از 120 ایستگاه باران سنجی و اقلیم شناسی است که از ایستگاه های هواشناسی استان، 9 ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و 9 ایستگاه هم تکمیلی هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1664

به "خبرنگاران بارش 25 روز آینده در آذربایجان غربی بیش از نرمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بارش 25 روز آینده در آذربایجان غربی بیش از نرمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید