خبرنگاران سخنگوی وزارت دفاع چین: هند کاملا مسئول تنش های مرزی است

به گزارش فیس راز، پکن- خبرنگاران- سخنگوی وزارت دفاع چین گفت: مسئولیت درگیری های مرزی میان چین و هند کاملاً به عهده هند است و کن امیدوار است صلح و ثبات را در مناطق مرزی حفظ کند.

خبرنگاران سخنگوی وزارت دفاع چین: هند کاملا مسئول تنش های مرزی است

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش فیس راز وو چیان روز چهارشنبه در حساب های رسمی وزارت دفاع چین در شبکه های اجتماعی نوشت: حادثه دره گالوان کاملاً ناشی از تحریک یک جانبه طرف هندی و نقض توافق های دوجانبه بوده است.

در درگیری های مرگبار اخیر نیروهای مرزی دو کشور در منطقه مرزی مورد مناقشه هیمالیا که روز دوشنبه 26 خرداد روی داد شماری کشته شدند.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین نیز پیشتر گفته بود نیروهای هند از مرز عبور نموده و وارد خاک چین شده و پس از حمله باعث وقوع درگیری های فیزیکی شدیدی شدند اما او اشاره ای به تلفات نیروهای چین در این درگیری ها نکرد.

وی با اشاره به اینکه دره گالوان در بخش چینی خط کنترل واقعی که قلمرو چین را از هند جدا می نماید، واقع شده است گفت: درگیری ها زمانی رخ داد که تنش های بین دو کشور کاهش یافته بود.

این سخنگوی وزارت دفاع چین روز گذشته نیز گفت که نیروی مرزی چین و هند روز دوشنبه دومین ملاقات خود در سطح فرمانده هان را برگزار نموده و به توافق نظر رسیدند که با در پیش دریافت اقدامات لازم اوضاع را کنترل و آرام نمایند.

جائو اظهار کرد این نخستین ملاقات دو کشور در سطح فرمانده پس از درگیری دره گالوان در تاریخ 26 خرداد است ترتیب این ملاقات نشان می دهد که چین و هند خواهان حل اختلافات به وسیله گفت و گو و رایزنی هستند.

به گفته وی دو طرف در این ملاقات بر اساس شناخت های مشترک نخستین ملاقات فرماندهان دو کشور، پیرامون موضوعات برجسته گفتگو نموده و به توافق نظر رسیدند تا با در پیش دریافت اقدامات لازم به صلح و آرامش در مناطق رزمی و حفظ گفت و گوها یاری نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1183

به "خبرنگاران سخنگوی وزارت دفاع چین: هند کاملا مسئول تنش های مرزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی وزارت دفاع چین: هند کاملا مسئول تنش های مرزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید