خبرنگاران هشدار: آبگیرهای فارس جان می گیرند

به گزارش فیس راز، شیراز - خبرنگاران- مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای فارس هشدار داد: شنا در آبگیرها و تاسیسات آبی این استان همچون بازی با مرگ است. افراد زیادی به خاطر علاقه مندی به شنا در این مکان ها قربانی شرایطی شده اند که تصور آن را هم نمی کردند. شرایطی که حتی ماهرترین شناگران هم به آن آشنا نیستند.

خبرنگاران هشدار: آبگیرهای فارس جان می گیرند

محمدرضا ارجمند روز یکشنبه با هشدار و یاد آوری بازدارندگی شنا در آبگیرهای استان فارس گفت: بارها درباره بازدارندگی شنا در آبراهه هایآبیاری، آبگیرها و دریاچه سدها هشدار داده شده اما باز هم شاهد بی توجهی به این هشدارها و حوادث غرق شدگی هستیم.

ارجمند اضافه کرد: با توجه به فصل گرما و تمایل افراد به شنا و خطر غرق شدگی در محدوده این تأسیسات، از شهروندان تقاضا می گردد ضمن توجه به ممنوعیت ورود به سازه های مربوط به آب از ورود و شنا کردن در دریاچه سدها، تاسیسات آبی و کانال های آبیاری و زهکشی جدا خودداری نمایند و عواقب ناشی از بی توجهی به ممنوعیت شنا در تاسیسات آبی استان به عهده فرد خاطی است.

وی تاکید نمود: با توجه به حوادث سال های گذشته از همه هم استانی ها، مسافران، ساکنان مجاور سدها و تاسیسات درخواست می گردد از هرگونه شنا و آب تنی و ماهیگیری در محل های یاد شده، به جد اجتناب نموده و به هشدارهای نشان دار و توصیه ماموران این شرکت توجه ویژه داشته باشند.

طی روزهای گذشته، 2 نفر به علت سقوط در استخر کشاورزی در بخش درودزن از توابع شهرستان مرودشت جان سپردند و یک جوان 19 ساله نیز در رودخانه گجستان شهرستان رستم به دلیل خفگی در آب جان خود را از دست داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1158

به "خبرنگاران هشدار: آبگیرهای فارس جان می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار: آبگیرهای فارس جان می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید