دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران برای بسته معیشتی معرفی می شوند

به گزارش فیس راز، خبرنگاران/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: تمامی کارگران میدانی، روزمرد و دستفرشان استان برای پوشش بسته معیشتی دولت معرفی خواهند شد.

دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران برای بسته معیشتی معرفی می شوند

مهدی رازجویان عصر روز پنجشنبه 14 فروردین ماه در جمع فیس راز اظهار کرد: بر حسب دستور استاندار مازندران تصمیم داریم به دلیل آسیب به اقشار کم درآمد ناشی از شیوع ویروس کرونا تمامی کارگران روزمزد یا میدانی و دستفروشان سطح استان را برای برخوداری از بسته معیشتی دولت معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه سرشماری و ثبت مشخصات این کارگران و دستفروشان به تمامی شهرداری های ابلاغ و تکلیف شده است، شرح داد: در روزهای آینده اطلاعات این کارگران جمع بندی خواهد شد و در اسرع وقت برای دریافت بسته معیشتی معرفی می شوند.

معاون استانداری مازندران همچنین به شرایط دستفروشان برای معرفی پوشش بسته معیشتی اشاره کرد و گفت: منظور ما دستفروشانی است که به صورت روزانه و غیر ثابت در بازارهای سنتی و یا معابر عمومی شهر به گذران امور می پردازند و شامل بازاریان نمی شود.

رازجویان افزود: تمامی کارگران روزمزد و دستفروشانی که از سوی شهرداری ها معرفی می شوند راستی آزمایی مالی خواهد شد تا صلاحیت آنان برای برخورداری از بسته معیشتی محرز شود.

وی بیان کرد: این قشر از جامعه اولویت نخست برای دریافت کمک معیشتی هستند چراکه منابع درآمدی آنان فصلی و به شدت آسیب پذیر است.

معاون استاندار مازندران خاطرنشان کرد: برای حمایت هر چه بیشتر اقشار آسیب پذیر به تمامی شهرداری ها و بخش های مختلف تکلیف کرده ایم تا کمک های خیرین و منابع مختلف را به سوی اقشار کم درآمد هدایت کنند و اولویت را این قشر قرار دهند.

رازجویان ادامه داد: شیوه ویروس کرونا در استان مازندارن که از حدود 40 روز پیش آغاز شد، بیشترین تاثیر را بر مشاغل کم درآمد مانند کارگران روزمزد و دستفروشان داشته است.

وی یادآور شد: این ویروس که از همان ابتدا بازارهای محلی و مشاغل خرد وابسته به گردشگری را تعطیل کرد، موجب بیکاری هزاران نفر در استان مازندران شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1027

به "دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران برای بسته معیشتی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستفروشان و کارگران روزمزد مازندران برای بسته معیشتی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید