دولت سابق هند با طرح حمله به پاکستان بعد از حملات بمبئی مخالفت نموده بود

به گزارش فیس راز، فرمانده سابق نیروی هوایی هند در اظهاراتی فاش کرد، دولت سابق این کشور بعد از حملات تروریستی سال 2008 بمبئی با پیشنهاد دست زدن به حملات هوایی علیه مواضعی در خاک پاکستان مخالفت نموده بود.

دولت سابق هند با طرح حمله به پاکستان بعد از حملات بمبئی مخالفت نموده بود

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بیرندر سینگ دهانوا، رئیس سابق نیروی هوایی ارتش هند در صحبتهایی که در روزنامه تایمز آو ایندیا انتشار یافت توضیح داد: ما می دانستیم کمپهای تروریستی در کجای پاکستان قرار دارند و آماده حمله به آنها بودیم اما اجرا شدن یا نشدن این حمله باید بر مبنای یک تصمیم سیاسی صورت می گرفت.

همچنین به گفته دهانوا، نیروی هوایی هند در پی حمله تروریستی سال 2001 به مجلس این کشور نیز پیشنهادی مشابه را مطرح نموده بود.

او خاطر نشان کرد: این پیشنهاد پذیرفته نشد. دولت پاکستان بر مبنای پروپاگاندا پیرامون تهدید هند توانسته در جامعه خود جایگاهش را بالا ببرد.

اواخر نوامبر 2008 گروه شبه نظامی موسوم به لشگر طیبه دست به چند سری حمله تروریستی در شهر بمبئی هند با استفاده از بمب گذاری و تیراندازی زد که مجموعا بیش از 160 کشته و بالغ بر 300 زخمی بر جای گذاشتند.

در 13 دسامبر 2001 نیز حمله به ساختمان مجلس هند رخ داد که در نتیجه آن 14 تن کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند. آن حمله نیز از سوی گروه لشگر طیبه به همراه گروه شبه نظامی دیگری موسوم به جیش محمد سازماندهی شد.

هر دو گروه در خاک پاکستان مستقر هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 701

به "دولت سابق هند با طرح حمله به پاکستان بعد از حملات بمبئی مخالفت نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت سابق هند با طرح حمله به پاکستان بعد از حملات بمبئی مخالفت نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید