رئیس جمهور تونس نسبت به توطئه ها برای براندازی دولت هشدار داد

به گزارش فیس راز، رئیس جمهوری تونس با اعلام اینکه سرنگونی دولت و خشونت را نمی پذیرد، تهدید کرد، به تمامی توطئه ها برای اخلال در امنیت ملی پاسخ قاطع خواهد داد.

رئیس جمهور تونس نسبت به توطئه ها برای براندازی دولت هشدار داد

به نقل از عربی21، قیس سعید، رئیس جمهوری تونس در دیدار با تعدادی از کنندگان مجلس گفت، می داند کسانی و گروههایی پشت پرده تلاش ها برای سقوط دولت و کشور تلاش می کنند، اما آنها باید بدانند اقداماتشان روشن است و تونس فراتر از همه احزاب واقع شده است.

این اولین بار نیست که رئیس جمهوری تونس از وجود توطئه ها علیه دولت سخن می گوید اما جزئیات این توطئه ها یا کسانی را که پشت آن قرار دارند، فاش نمی کند.

وی گفت: نمی گذارم تونس لقمه ای چرب و نرم برای فرصت طلبان در داخل تونس شود.

سعید در ادامه گفت، به قانون اساسی و مشروعیت احترام می گذارد اما در قانون اساسی بندها و تبصره هایی وجود دارد که به وسیله آن می تواند از تونس حفاظت کند.

رئیس جمهوری تونس اختیاراتی را که قانون اساسی برای مداخله وی در چنین مواردی در نظر گرفته است تشریح نکرد اما درخواست هایی از سعید برای اجرایی کردن فصل 80 قانون اساسی وجود دارد که اجاره انحلال مجلس را به او می دهد.

وی در اظهاراتی که در صفحه توییتری نهاد ریاست جمهوری منتشر شده، تاکید کرد، از اتفاقات کشور مطلع است و به موقع مسوولیت همه را اعلام می کند.

سعید در جریان استقبال از تعدادی از کنندگان مجلس، خشونتی که اخیرا در مجلس رخ داد را محکوم و آن را رفتاری غیر قابل قبول دانست.

مجلس تونس روز دوشنبه صحنه آشوب، خشونت و برخورد فیزیکی میان کنندگان بود.

به همین دلیل، اتحادیه عمومی مشاغل تونس در بیانیه ای با اعلام اینکه فراکسیون ائتلاف الکرامه به خشونت متوسل شد، حامیان این ائتلاف به ویژه جنبش النهضه را مسوول این خشونت دانست و گروههای جامعه مدنی را برای مقابله با این خشونتی که در حال افزایش است به نشست فوری دعوت کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1491

به "رئیس جمهور تونس نسبت به توطئه ها برای براندازی دولت هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور تونس نسبت به توطئه ها برای براندازی دولت هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید