رسانه کره شمالی امپریالیست های آمریکایی را آغازگر جنگ کره دانست

به گزارش فیس راز، یک پایگاه وابسته به حکومت کره شمالی در مطلبی جنگ کره را در نتیجه حمله امپریالیست های آمریکایی دانسته و تاکید نمود، این ادعا که کره شمالی جنگ را آغاز نموده تحریم بی شرمانه تاریخ است.

رسانه کره شمالی امپریالیست های آمریکایی را آغازگر جنگ کره دانست

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، پایگاه یوریمینزوکری (Uriminzokkiri) بعد از آن در مطلبی بر این ادعای دیرینه کره شمالی تاکید نمود که شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین اخیرا گفت، جنگ 1950-1953 کره جنگ علیه مهاجمان امپریالیست آمریکایی بوده و جنجال ایجاد کرد.

بر اساس این گزارش، جنگ کره بعد از آنکه سربازان کره شمالی در 25 ژوئن 1950 با حمایت چین و اتحاد شوروی سابق به کره جنوبی حمله کردند بروز پیدا نموده و بعدا با آتش بس و نه با توافق صلح انتها یافت.

کره شمالی ادعا نموده که این جنگ با حمله از جانب کره جنوبی آغاز شده و آن را جنگ آزادسازی سرزمین پدری خوانده و تاریخ امضای توافق آتش بس برای این جنگ را به عنوان روز پیروزی جشن می گیرد.

وبسایت یوریمینزوکری در مقاله ای با ذکر نام یک رئیس جمهور اسبق کره جنوبی نوشت: این یک حقیقت تاریخی انکارناپذیر است که جنگ کره جنگی در اثر تهاجم امپریالیست های آمریکایی و جمعیت ری سونگمن بوده است.

در ادامه این مطلب عنوان شد:صحبت از تهاجم از جانب کره شمالی در کره جنوبی یک تحریف بیرحمانه تاریخ و یک تحریک آشکار برای ماست.

این وبسایت خاطر نشان کرد، صرف نظر از اینکه دیگران این جنگ را چطور به تصویر بکشند، نمی توان این حقیقت را تضعیف کرد که این یک جنگ آزادسازی سرزمین پدری بوده که از کره شمالی و مردمش در برابر امپریالیست های آمریکا و پیروانشان محافظت نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1403

به "رسانه کره شمالی امپریالیست های آمریکایی را آغازگر جنگ کره دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه کره شمالی امپریالیست های آمریکایی را آغازگر جنگ کره دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید