زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی در حال آماده سازی است

به گزارش فیس راز، شرکت سپرده گذاری مرکزی بازار سرمایه در اطلاعیه ای گفت: زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی درحال آماده سازی است و به محض عملیاتی شدن سامانه ها، جزییات فرایند اجرایی اعلام خواهد شد.

زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی در حال آماده سازی است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران از روابط عمومی شرکت سپرده گذاری مرکزی، این شرکت در کنار پیشبرد چندین پروژه بزرگی که در حوزه ارائه خدمات به مشمولان سهام عدالت در دست اجرا دارد، در حال فراهم کردن زیر ساختی است تا عملیات انتقال قهری سهام به وراث قانونی مشمولان سهام عدالت که فوت نموده اند با کمترین هزینه و حداقل احتیاج به مراجعه حضوری به خصوص در شرایط شیوع کرونا صورت پذیرد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همچنین ضروری است بعضی از نهاد ها و دستگاه های اجرایی، اقداماتی را جهت شناسایی افراد متوفی و وراث آن ها انجام دهند تا فرایند انتقال سهام عدالت این افراد تسهیل گردد.

بر اساس این اطلاعیه، به محض آماده سازی زیرساخت های لازم، اطلاع رسانی همگانی برای عموم مردم صورت می گیرد و از وراث قانونی سهام عدالت تقاضا می گردد در اولین گام، گواهی حصر وراثت را دریافت و منتظر اطلاعیه های بعدی این شرکت باشند.

گفتنی است، تا به امروز بیش از دو میلیون و 600 هزار دارنده سهام عدالت در طول 15 سال گذشته فوت نموده اند و تعدد مخاطبان برای انتقال سهام عدالت به وراث، مزید بر علت شده است تا شرکت سپرده گذاری مرکزی در صدد فراهم کردن زیر ساخت های الکترونیکی باشد.

گفتنی است سخنگوی آزادسازی سهام عدالت چندی پیش درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث به خبرنگار ایرنا گفت: ارائه سهام عدالت متوفیان به وراث در آیین نامه سهام عدالت مصوب شده، اما در ابتدا باید تعیین گردد که واگذاری سهام عدالت به وراث احتیاجمند کدام یک زیرساخت های اجرایی و نرم افزاری است؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1549

به "زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی در حال آماده سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی در حال آماده سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید