سازمان بهداشت جهانی :قاره آفریقا در انتظار توفان کرونا باشد

به گزارش فیس راز، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت از رهبران آفریقایی خواست تا به منظور آمادگی برای آنچه که طوفان قریب الوقوع در شمار مبتلایان به کرونا ویروس در این قاره نامیده است، به شیوه ای کامل و جامع اقدام کنند.

سازمان بهداشت جهانی :قاره آفریقا در انتظار توفان کرونا باشد

به نقل از سایت شبکه الجزیره، تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان دنیای بهداشت گفت، رهبران آفریقایی باید برای دستیابی به دارو و واکسن شتاب نمایند.

این درخواست در اجلاس مجازی کوچکی که در آن روسای 9 کشور آفریقایی، رئیس کمیسارای آفریقا و رئیس سازمان دنیای بهداشت شرکت داشتند، مطرح شد.

همزمان، آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی گفت، دولت وی تصمیم گرفته است که ممنوعیت آمد و شد در این کشور برای مقابله با شیوع کرونا را به شکل کامل اعمال نکند.

وی توضیح داد: ما نمی توانیم همچون دیگر کشورها، تدابیر ممنوعیت فراگیر را اجرا کنیم؛ زیرا هرکشور ویژگی هایی دارد و ما در کشوری زندگی می کنیم که میلیون ها تن به صورت روزمزد امرار معاش می نمایند و اگر ممنوعیت را بر آنها اعمال کنیم شاید آنها را از کرونا نجات دهیم اما با گرسنگی آنان را می کشیم چرا که دولت نمی تواند برای آنها غذا تامین کند.

الجزیره در این گزارش نوشته است، اتیوپی همچون دیگر کشورهای آفریقایی در شرایط آماده باش و نگرانی ناشی از افزایش تعداد مبتلایان به اوج آن است و راه چاره این امر خصوصا در سایه ضعف امکانات در کشورهای آفریقایی در پیشگیری نهفته است.

بر اساس این گزارش، آینده آفریقا رعب آور و نگران نماینده به نظر می رسد. بنابراین بعضی کشورها کوشش نموده اند تا اقدامات پیشگیرانه را تشدید نمایند.

در تازه ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز پیشگیری از بیماری ها، وابسته به اتحادیه آفریقا اشاره شده است که مجموع جان باختگان در اثر ویروس کرونا در 50 کشور قاره آفریقا به 339 تن رسیده است اما تعداد مبتلایان در آستانه رسیدن به هشت هزار مورد است.

آفریقای جنوبی، الجزایر، مصر، مراکش و کامرون صدرنشین کشورهای آفریقایی در ابتلا به این ویروس هستند.

تعداد مبتلایان به کرونا در دنیا تا عصر روز شنبه از دو میلیون و 141 هزار تن فراتر رفته است که بیش از 61 هزار تن آنها فوت نموده اند و بیش از 238 هزار تن بهبود یافته اند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1036

به "سازمان بهداشت جهانی :قاره آفریقا در انتظار توفان کرونا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی :قاره آفریقا در انتظار توفان کرونا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید