شرط نداشتن چک برگشتی از شروط دریافت تسهیلات کرونایی حذف شد

به گزارش فیس راز، مهلت ثبت نام تسهیلات کرونا برای واحد های رسمی دارای کارکنان بیمه شده، تا 15 شهریور ماه و برای واحد های فاقد بیمه (غیررسمی) تا پایان شهریورماه تمدید شد.

شرط نداشتن چک برگشتی از شروط دریافت تسهیلات کرونایی حذف شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، کارگروه مقابله با پیامد های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به ریاست محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، بر مبنای ضرورت های اقتصادی و مسائل اقتصادی کسب وکار ها در ماه های اخیر، یکی از موانع دریافت تسهیلات کرونایی یعنی شرط نداشتن چک برگشتی برای دریافت تسهیلات کرونایی را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا این موضوع مانع از پرداخت تسهیلات به کسب و کار ها و گروه های ذینفع نشود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز درخواست الزام صاحبان مشاغل و اصناف به عودت وجه بیعانه به خریداران درصورت توقف اجباری فعالیت را بیان نمود.

در ادامه، گزارش سازمان تامین اجتماعی درمورد آخرین شرایط پرداختی مقرری بیمه بیکاری و گزارش این سازمان درمورد اثر کرونا بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی کشور در چهار بخش کاهش منابع و درآمد سازمان، افزایش مصارف و تعهدات حوزه بیمه، افزایش تعهدات و مصارف سازمان حوزه درمان و راهکار ها و پیشنهادات این سازمان در زمینه دریافت تسهیلات بانکی ارایه و بحث و بررسی شد.

همچنین در این جلسه از پایگاه اطلاع رسانی و پایش اقتصادی کرونا به آدرس www.coronomy.ir رونمایی شد.

نهاوندیان هدف از راه اندازی این سایت را که به همت معاونت اقتصادی ریاست جمهوری راه اندازی شده است، اطلاع رسانی دقیق و به موقع و همچنین به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی مسائل و مباحث اقتصادی بیماری کرونا عنوان کرد.

آسان سازی دریافت تسهیلات ویژه ودیعه اجاره مسکن برای گروه های آسیب پذیر

در این کارگروه بر اساس درخواست وزارت راه و شهرسازی و به منظور حمایت از خانوار های آسیب پذیردارای شرایط خاص، شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدید و خانوار های 5 نفره و بیشتر، مشمولین کمیته امداد و سازمان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار، شرایط دریافت تسهیلات ویژه ودیعه اجاره مسکن را برای این گروه ها از محل منابع حمایت از بنگاه های آسیب دیده از کرونا آسان تر کرد.

کارگروه همچنین مهلت زمانی تشکیل پرونده متقاضیان و پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای این گروه ها را نیز تا خاتمه شهریور 99 مشخص کرد. آسان سازی شرایط دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ویژه گروه های آسیب پذیر، برای تصویب نهایی و اجرایی شدن باید به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا برسد.

کارگروه همچنین مهلت زمانی تشکیل پرونده و پرداخت تسهیلات به کسب وکار های بیمه نشده را تا خاتمه شهریور 99 و به کسب و کار های بیمه شده را تا 15 شهریورماه 99 مشخص کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1275

به "شرط نداشتن چک برگشتی از شروط دریافت تسهیلات کرونایی حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط نداشتن چک برگشتی از شروط دریافت تسهیلات کرونایی حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید