شیائومی از وزارت دفاع و خزانه داری آمریکا شکایت کرد

به گزارش فیس راز، شرکت چینی شیائومی در اقدامی جنجالی از وزارت دفاع و خزانه داری ایالات متحده شکایت کرد. مشکل شیائومی در ایالات متحده از زمانی آغاز شد که رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، دونالد ترامپ، شیائومی را به عنوان یک شرکت وابسته به دولت چین مشخص و هر نوع همکاری شرکت های سرمایه گذاری آمریکایی را در این شرکت منع کرد.

شیائومی از وزارت دفاع و خزانه داری آمریکا شکایت کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شیائومی اکنون به امید لغو ممنوعیت های پیشین، از دولت آمریکا شکایت نموده است، درواقع شیائومی امیدوار است که هر چه سریع تر از فهرست سیاه دولت ایالات متحده خارج گردد.

بعضی از مشهورترین سرمایه گذاران آمریکایی که مجبور به رعایت قانون عدم همکاری با فهرست سیاه دولت هستند، عبارتند از Qualcomm Inc. BlackRock Inc. Vanguard Group Inc؛ و State Street Corp.. شرکت شیائومی اکنون شکایتی را علیه وزارت دفاع و خزانه داری ایالات متحده تنظیم نموده و قرار دریافت در فهرست سیاه را به دادگاه منطقه ای کلمبیای آمریکا کشیده و در عین حال از وزیر دفاع لوید آستین و وزیر خزانه داری جانت یلن به عنوان متهمان نام برده است. نمایندگان شیائومی فهرست سیاه را خلاف قانون اساسی خواندند.

شیائومی در بخشی از بیانیه خود در دادگاه اشاره نموده است که در صورت باقی ماندن شیائومی در فهرست سیاه و اعمال محدودیت ها، شیائومی با آسیب های قریب الوقوع، شدید و جبران ناپذیری روبرو می گردد. جالب است بدانید شیائومی تنها شرکت چینی نیست که از فشار های دولت ایالات متحده متضرر می گردد، بلکه شرکت های مهم دیگری مانند هواوی و زد تی ای نیز از فشار تحریم های دولت ایالات متحده متضرر شده اند.

اکنون چینی ها امیدوارند که با روی کار آمدن دولت جدید به سرپرستی جو بایدن بتوانند به روال سابق و ادامه تجارت در بخش فناوری با شرکت های ایالات متحده بپردازند، با این حال، در حال حاضر، اقدامات حقوقی شیائومی نمایانگر صریح تنش های مالی و سیاسی ادامه دار بین ایالات متحده، چین و نهاد های مختلف تجاری است.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1562

به "شیائومی از وزارت دفاع و خزانه داری آمریکا شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیائومی از وزارت دفاع و خزانه داری آمریکا شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید