صادرات نفت عربستان کاهش یافت

به گزارش فیس راز، تهران (پانا) - صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه به کمترین رقم در هشت ماه گذشته رسید.

صادرات نفت عربستان کاهش یافت

به گزارش وزارت نفت، خبرگزاری رویترز اعلام کرد داده های منتشرشده توسط مؤسسه جودی (Joint Organizations Data Initiative -JODI) در روز دوشنبه (30 فروردین ماه) نشان داد صادرات نفت خام عربستان در ماه فوریه کاهش یافت و به کمترین مقدار در هشت ماه گذشته رسید زیرا بزرگ ترین صادرکننده نفت جهان برای حمایت از قیمت نفت به طور داوطلبانه تولید را محدود کرد.

صادرات نفت خام ریاض در ماه فوریه به 5 میلیون و 625 هزار بشکه در روز رسید که کمترین مقدار از ژوئن 2020 بود. صادرات نفت این کشور یک ماه پیش از آن 6 میلیون و 582 هزار بشکه در روز بود.

صادرات عربستان در ماه ژانویه برای هفتمین ماه پیاپی افزایش یافت و به بالاترین مقدار خود از آوریل سال 2020 رسید.

تولید نفت خام ریاض در ماه فوریه نیز کاهش یافت و به کمترین مقدار از ماه ژوئیه پارسال یعنی 8 میلیون و 147 هزار بشکه در روز رسید، تولید نفت خام این کشور در ماه ژانویه 9 میلیون و 103 هزار بشکه در روز بود.

مجموع صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی عربستان در ماه فوریه به 6 میلیون و 860 هزار بشکه در روز رسید، این رقم در ماه ژانویه 7 میلیون و 750 هزار بشکه در روز بود.

صادرات فرآورده های نفتی عربستان در ماه فوریه افزایش یافت و به یک میلیون و 230 هزار بشکه در روز رسید. تقاضای فرآورده های نفتی نیز در همین بازه زمانی افزایش یافت و به یک میلیون و 885 هزار بشکه در روز رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1708

به "صادرات نفت عربستان کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت عربستان کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید