صرفه جویی به سبک ایجاد مشکل ، سوءمدیریت مسئولان دانشگاه اصفهان در توزیع غذای دانشجویی

به گزارش فیس راز، تغییراتی که در سیاست های مدیریت دانشجویی دانشگاه اصفهان به تازگی اتفاق افتاده، باعث بروز مشکلاتی برای دانشجویان شده است؛ خوابگاه و غذای دانشجویان در پی این سیاست ها در معرض خطر است.

صرفه جویی به سبک ایجاد مشکل ، سوءمدیریت مسئولان دانشگاه اصفهان در توزیع غذای دانشجویی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات برای تحصیل در کانادا چه باید کرد هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

گروه دانشگاه فیس راز، عرفان توانا؛ * شرح وظایف معاونت دانشجویی دانشگاه اصفهان 12 بند دارد که 8 بند آن به صورت مستقیم به موضوع رفاه دانشجویان مرتبط است. غیر از آن در بند های دیگر نیز، آنچه به عنوان شرح وظایف معاونت دانشجویی مطرح شده، مسائلی را مدنظر قرار داده است که رفاه و حل مسانل دانشجویان را مطرح نموده است. از این توجه شرح وظایف به حل مسائل و رفاه دانشجویان، می توان به این نتیجه رسید که معاونت دانشجویی در دانشگاه و مدیران زیر مجموعه این معاونت، باید فرایند کار های خود را به گونه ای بچینند که مسائل دانشجویان حل گردد یا دانشجویان در شرایط بهتری به تحصیل بپردازند. اما به نظر می رسد مدتی است این فرایند در دانشگاه اصفهان به گونه ای طی می گردد که باعث اعتراض دانشجویان شده و مسائلی را برای آنان ایجاد نموده است.

چند روزی است که در کانال های دانشجویی دانشگاه اصفهان مطالبی دست به دست می گردد که نشان می دهد سیاست های جدید معاونت دانشجویی این دانشگاه، باعث بروز مسائلی برای دانشجویان شده است.

مسائل غذایی دانشجویان

مثلا یکی از این مسائل مربوط به فیش فراموشی غذای دانشجویان است. تا پیش از این، دانشجویان می توانستند در روز هایی که به هر دلیلی در ساعت توزیع غذا در خوابگاه یا دانشگاه حضور ندارند، یا امکان رفتن به سلف ها برای دریافت غذا را ندارند، کد کاربری خود را به هم اتاقی یا دوستان خود بدهند و در این صورت وعده غذایی خود را دریافت نمایند. اما به تازگی دانشجویان باید برای دریافت فیش فراموشی خود اثر انگشت خود را در دستگاه ثبت نمایند!

مهدی ربیعی، نایب دبیر شورای صنفی دانشگاه اصفهان در صفحه اینستاگرامی خود به این موضوع اشاره نموده و نوشته که دانشگاه این تصمیم را برای برطرف مشکل بعضی دانشجویان گرفته است. مشکل این بوده که بعضی دانشجویان شکایت نموده اند که غذایشان را افرادی دیگر گرفته اند.

ربیعی در استوری خود موضوع را اینطور به مسئولان دانشگاه پاسخ داده است که این دسته از دانشجویان، تعداد محدودی هستند که باید به معاونت مراجعه نمایند و یاد بگیرند که رمز خود را تغییر دهند.

وی به شیوه مدیریت دانشگاه اینگونه انتقاد می نماید که برای راه انداختن کار چند نفر، کار هزاران دانشجوی خوابگاهی را مختل نموده اند. او می نویسد: رسالت اصلی دانشگاه تربیت افراد برای نقش های آینده کشور است. دانشجویی که در محیط آکادمیک غذایش را از دستش می گیرند و کاری نمی تواند انجام دهد، این تصمیم شما بزرگترین خیانت در حق او است، چون پس از 4 سال بیرون این محیط چنین دانشجویی را نه تنها غذایش، بلکه خودش را هم می بلعند!

ربیعی همچنین به این موضوع اشاره نموده است که با این طرح، تعداد زیادی از دانشجویانی که هر شب در آزادگان درس می خوانند و ساعت بازگشت آنان به خوابگاه ساعت 11 شب است، یا دانشجویانی که سرکار می فرایند یا آنانی که به هر دلیلی شب تا قبل از ساعت هفت بیرون خوابگاه هستند، وعده غذای خود را از دست می دهند.

وی در خاتمه خطاب به مسئولان معاونت دانشجویی دانشگاه نوشته است: من باور نمی کنم به خاطر درخواست چند دانشجو چنین کاری را انجام داده باشید. چون در همین صفحه درخواست های زیادی از دانشجویان وجود دارد که به هیچ کدام جامه عمل نپوشانیده اید.

صرفه جویی مالی به سبک ایجاد مشکل برای دانشجو

او از مسئولان دانشگاه خواسته که صادقانه به دانشجویان شرح دهند که دلیل اجرای چنین طرحی چیست؟ به نظر ربیعی دانشجویان گمان می نمایند که دانشگاه می خواهد در هزینه های خود صرفه جویی کند و اینگونه فشار مالی روی دوش دانشجو می گذارد.

البته او به این نکته نیز اشاره می نماید که مسئولان دانشگاه برای صرفه جویی مالی بهتر است به حال 200 کارمند اضافی دانشگاه فکری نمایند

.

یکی از دانشجویان دانشگاه اصفهان نیز در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه فیس راز، مساله مسائل دانشجویان پس از تغییر در مدیریت دانشجویی را مطرح می نماید و می گوید: احمدنژاد، مدیر جدید امور دانشجویی دانشگاه به بهانه بعضی تغییرات، اقداماتی داشته که برای ما مسائلی ایجاد نموده است.

راه های جدید دانشگاه اصفهان برای درآمدزایی

وی این اقدامات را در راستای درآمدزایی برای دانشگاه دانسته و می گوید: سلف کوثر دانشگاه در گذشته تعطیل بود ولی اکنون این سلف در حال انتقال به بخش خصوصی به عنوان رستوران است. این در حالی است که دو رستوران دیگر هم در دانشگاه فعالیت می نمایند.

این دانشجوی دانشگاه اصفهان می گوید: موضوع خصوصی سازی در دانشگاه جدی تر از قبل پیگیری می گردد. استخر دانشگاه به بخش خصوصی واگذار شده، مسائل دانشگاه با پژوهشکده شاخص پژوه ادامه دارد. پیمانکاران دانشگاه هم حالا دیگر بخش خصوصی هستند.

وی به محصولات کشاورزی دانشگاه هم اشاره می نماید و می گوید: دانشگاه اصفهان اراضی کشاورزی تحت کشت هم دارد که این ها هم به تازگی به بخش خصوصی واگذار شده است.

این دانشجوی دانشگاه اصفهان به مساله دیگری نیز اشاره می نماید و می گوید: اخیرا در دانشگاه مصوب شده است که به دانشجویانی که محل سکونتشان در 100 کیلومتری دانشگاه است، خوابگاه نمی دهند. این موضوع برای دانشجویان مسائل زیادی ایجاد می نماید.

وی ادامه می دهد: مبلغ خوابگاه هم این ترم از حدود 250 هزار تومان به یکبار به بیشتر از 500 هزار تومان رسیده است.

این دانشجوی دانشگاه اصفهان درباره فیش فراموشی غذا می گوید: شرایطی که ایجاد شده عملا کارکرد فیش فراموشی را از بین می برد.

وی شرح می دهد: می گویند عده ای از این امکان سوءاستفاده می نمایند و غذای دانشجویان دیگر را بدون اجازه آنان می گیرند. اما به نظر می رسد که این موضوع تنها بهانه است. دلیل اصلی کار را نمی دانیم چیست، اما هرچه هست برای دانشجویان مسائلی را ایجاد می نماید.

امکانات رفاهی که مسئولان در رسانه ها برای دانشجویان مطرح می نمایند با آنچه در دانشگاه ها ارائه می گردد، تفاوت هایی دارد. سیاست هایی هم که اعمال می گردد، گاهی باعث دلزدگی دانشجویان از فضای دانشگاه می گردد و در نهایت، موضوع رفاه دانشجویان که شاید اصلی ترین شرح وظیفه معاونت دانشجویی است، به حاشیه می رود. فیس راز در این گزارش به بیان دغدغه دانشجویان پرداخته و منتظر پاسخ مسئولان دانشگاه اصفهان در مورد مسائل پیش آمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 852

به "صرفه جویی به سبک ایجاد مشکل ، سوءمدیریت مسئولان دانشگاه اصفهان در توزیع غذای دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی به سبک ایجاد مشکل ، سوءمدیریت مسئولان دانشگاه اصفهان در توزیع غذای دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید