ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب شد

در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400-1399 به تصویب رسید.

ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط ادامه تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست دکتر کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس و دکتر مینایی مدیر دفتر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری گزارشی از فرایند آنالیز ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 را ارائه کردند.

دکتر کلباسی در این زمینه گفت: برای مشخص ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه، روال و قاعده این است که در مرحله اول نکات راهبردی که در سال آینده در مورد ظرفیت پذیرش دانشجو چگونه عمل گردد، در هیات رییسه دانشگاه با همفکری اعضای هیات رییسه مطرح و درباره آن تصمیم گیری می گردد.

وی اضافه نمود: چارچوب کلی که برای ظرفیت پذیرش دانشجو در سال 99 در نظر گرفته شده، ثبات ظرفیت در دوره های روزانه و اندکی کاهش در دوره های کارشناسی ارشد و افزایش در دوره های شهریه پرداز و دوره هایی که برای دانشگاه تعهد خوابگاهی ندارند، می باشد. همچنین افزایش پذیرش در دوره های پردیس و نیز برای اولین بار پذیرش در دوره های دکتری پردیس خواهیم داشت و در دوره کارشناسی ارشد پردیس نیز سال جاری تنوع خوبی در رشته ها دیده شده است.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان کرد: بر اساس سقف ظرفیت هر دانشکده چنانچه دانشکده ها مسئله ای از نظر عدد C نداشته باشند، می توانند تا سقف مشخص شده دانشجو پذیرش کنندکه این امر از سوی دفتر گسترش و بازنگری مورد آنالیز نهاده شد و در شورای آموزشی آنالیز و ظرفیت نهایی در هیات رییسه مطرح و مصوب شده و امروز نیز برای تصویب در شورای دانشگاه ارائه شده تا به سازمان سنجش اعلام گردد.

وی توضیح داد: ظرفیت پذیرش سال جاری در بخش روزانه که متعهد به ارائه خوابگاه هستیم، نسبت به سال 98، 14 درصد کاهش و در دوره روزانه نوع 2 که تعهد خوابگاهی نداریم، 13 درصد افزایش خواهیم داشت.

دکتر کلباسی در ادامه تاکید نمود: این ظرفیت، ظرفیت آزمونی است و ظرفیت پذیرش غیرآزمونی نیز به این تعداد اضافه خواهد شد که با احتساب ظرفیت استعدادهای درخشان، دانشجویان بین الملل و دانشجویان رتبه اولی در بعضی رشته ها، حدود 350 نفر نیز به این ظرفیت اضافه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر کلباسی یادآور شد: در سال 98 حدود 2700 نفر پذیرش دانشجو داشتیم که در سال 99 این عدد حدود 3019 نفر پیش بینی شده است و با توجه به اینکه در دوره های شهریه پرداز، یک سوم ظرفیت پیشنهادی محقق می گردد، پیش بینی ما این است که ظرفیت پذیرش دانشجو در سال 99 نسبت به سال 98 تفاوت چندانی نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 827

به "ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال 400- 1399 تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید