قول بانک مرکزی برای برطرف مشکل فاینانس چین تا 25 روز آینده

به گزارش فیس راز، خبرنگاران: رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از قول بانک مرکزی برای برطرف مشکل فاینانس چین ظرف 25 روز آینده اطلاع داد.

قول بانک مرکزی برای برطرف مشکل فاینانس چین تا 25 روز آینده

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

مهدی کرباسیان در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرنگاران، با اشاره به اینکه در حال حاضر برای 4 طرح فولادی گشایش اعتبار اجرا شده است، گفت: برای تکمیل 7 طرح فولادی باید 3 طرح باقی مانده را نیز گشایش اعتبار کنیم اما مشکل اخیر بانک مرکزی با طرف چینی در پرداخت فاینانس باعث شده تا تکمیل طرح های فولادی با کندی همراه گردد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی قول داده است تا ظرف 25 روز آینده اختلاف نظر خود را در رابطه با فاینانس چین برطرف کند، اضافه کرد: امیدواریم با برطرف مشکل پرداخت فاینانس با طرف چینی ظرف یک ماه آینده مجموع 7 طرح فولادی گشایش اعتبار شوند.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در گفت وگو با خبرنگاران، درباره دلایل توقف فاینانس چین گفته بود: فاینانس چین از جانب آنها قطع نشده و کماکان در جریان است.

وی با تأکید بر اینکه طرف چینی مسئله ای در پرداخت فاینانس به ایران ندارد، گفت: ریال این فاینانس باید از طرف بانک مرکزی تأمین گردد و بعد چین فعالیت های مربوطه را انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در پاسخ به این سؤال که علت عدم تأمین اعتبار از سوی بانک مرکزی چیست، گفت: این سؤال را باید بانک مرکزی پاسخ دهد.

عسگراولادی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ایران می خواهد به جای چین کشورهای اروپایی را جایگزین کند، اضافه کرد: چنین خبری نیست، کشورهای اروپایی مدام در حال مسدود کردن حساب های ایران هستند، چطور می خواهند در این زمینه با ما همکاری داشته باشند؟

به گزارش خبرنگاران، آن طور که نمایندگان مجلس به خبرنگار ما گفته اند در سال 93 هیچ گونه فاینانسی از چین نداشته ایم که دلیل آن عدم پرداخت مبالغ ریالی از سوی بانک مرکزی بوده است.

علی نعمت چهاردولی به خبرنگاران، گفته است: تقریباً 17 هزار میلیارد تومان فاینانس (در چین) داریم که تاکنون توانسته ایم از 5000 میلیارد تومان آن استفاده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 513

به "قول بانک مرکزی برای برطرف مشکل فاینانس چین تا 25 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول بانک مرکزی برای برطرف مشکل فاینانس چین تا 25 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید