مهلت یک ماهه معترضان عراقی به مصطفی الکاظمی

به گزارش فیس راز، شهروندان معترض عراقی در آستانه نخستین سالروز تظاهرات مردمی این کشور به نخست وزیر کشورشان یک ماه مهلت دادند تا خواسته هایشان را برآورده کند.

مهلت یک ماهه معترضان عراقی به مصطفی الکاظمی

بغداد الیوم بیان کرد که فعالان و جوانان معترض عراق چند روزی است که برای نخستین سالروز تظاهرات مردمی در یکم اکتبر 2019 آماده می شوند.

طبق این گزارش، فعالان تظاهرات سالروز اعتراضات مردمی عراق را که قرار است فردا (پنجشنبه) شروع گردد، انقلاب قصاص نامیده اند.

به همین دلیل، ابو منتظر اللامی، فعال عراقی در این باره اظهار کرد که فعالان معترض پیش از تظاهرات فردا درباره چند نکته توافق کردند.

وی اضافه نمود: از جمله مهم ترین توافقات میان فعالان می توان به مجازات عاملان قتل معترضان، راه اندازی قانون احزاب، تکمیل قانون جدید انتخابات طبق خواسته معترضان نه فراکسیون های سیاسی و انحصار سلاح در دست دولت اشاره نمود.

اللامی در ادامه گفت که فعالان معترض همچنین به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تا 25 اکتبر مهلت دادند که خواسته هایشان را برآورده کند و در غیر این صورت معترضان شعار الکاظمی برو را سر خواهند داد.

تظاهرات مردمی 2019 عراق در یکم اکتبر و در اعتراض به بیکاری، خدمات عمومی ناکافی و فساد در پایتخت عراق شروع شد و خیلی زود به شهرهای دیگر هم سرایت کرد و در نهایت منجر به استعفای عادل عبدالمهدی، نخست وزیر پیشین این کشور و دولت وی شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1328

به "مهلت یک ماهه معترضان عراقی به مصطفی الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت یک ماهه معترضان عراقی به مصطفی الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید