نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر روی بیماران کرونایی اعلام شد

به گزارش فیس راز به نقل از بلومبرگ، نتایج اولیه تست داروی رمدیسیویر روی بیماران بدحال مبتلا به ویروس کرونا رضایتبخش بوده است. این امر محققان را امیدوار نموده که رمدیسویر احتمالاً نخستین درمان برای ویروس کرونا بوده است. شرکت گیلید ساینس این دارو را فراوری نموده است.

نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر روی بیماران کرونایی اعلام شد

این تحقیق در نشریه New England Journal of Medicine منتشر شده و بر اساس پیگیری درمان 53 نفر در آمریکا، اروپا و کانادا است.

این بیماران به تنهایی قادر به تنفس نبوده اند، به طوری که نیمی از آنها از دستگاه های ونتیلاتور مکانیکی و 4 نفر از ماشین های بای پس قلب و ریه استفاده می کردند. 8 بیمار نیز از این تحقیق کنار گذاشته شدند؛ یکی از این افراد به دلیل دریافت دوز اشتباه دارو و 7 نفر دیگر به دلیل نبود اطلاعات درباره چگونگی بهبود آنها.

تمام این بیماران به مدت 10 روز دوزی از رمدیسیویر دریافت کردند. پس از 18 روز، 68 درصد بیماران بهبود یافتند و 17 تن از 30 بیماری که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز از آن جدا شدند. تقریباً نیمی از بیماران شرکت کننده در این تحقیق از بیمارستان مرخص شدند و 13 درصد آنها فوت کردند. در این میان نرخ مرگ و میر میان بیمارانی که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز بالا بود. به طوری که 18 درصد آنان فوت کردند.

جانات گرین مدیر اپیدمولوژی بیمارستانی در مرکز پزشکی سدار سینای در لس آنجلس می گوید: با توجه به این اطلاعات نمی توانیم به نتیجه ای قطعی برسیم اما مشاهدات مربوط به گروهی از بیماران بستری شده که رمدیسیویر دریافت نموده اند، نوید بخش بوده است.

البته بعضی محققان نسبت به این نتایج تردید دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 خرداد 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1053

به "نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر روی بیماران کرونایی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر روی بیماران کرونایی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید