هشدارهای جدی زالی؛ پیک جدید کرونا زودتر از موعد می رسد ، خطر بازگشایی مدارس ، تهرانی ها بیشتر از پارسال سفر رفتند

به گزارش فیس راز، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش 10 درصدی مسافرت های اخیر در استان تهران گفت: حجم بالای مسافرت ها هشداری برای پیک جدید کروناست.

هشدارهای جدی زالی؛ پیک جدید کرونا زودتر از موعد می رسد ، خطر بازگشایی مدارس ، تهرانی ها بیشتر از پارسال سفر رفتند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: بالغ بر 380 نفر با تشخیص کرونا در بخش های درمانی بیمارستان های تهران بستری شدند که از این تعداد 90 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه تراز بستری شدگان در مقایسه با ترخیص ها، کماکان منفی است، از مراجعه 2512 مورد مراجعه بیماران مبتلا و یا مشکوک به کرونا به بخش های بهداشتی اطلاع داد و اضافه نمود: 24 درصد این افراد با تشخیص قطعی کرونا در بخش های درمانی بستری شدند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تاکید نمود: مادامی که تعداد بستری شدگان به ترخیص شدگان کرونایی پیشی بگیرد، با بالانس متفاوتی در استان تهران روبه رو خواهیم بود.

  • هشدار نگران کننده زالی: پیش بینی پیک زودرس کرونا در تهران

زالی ضمن ابراز نگرانی از ترددها و مسافرت های اخیر تهرانیان، اعلام کرد: حجم بالای مسافرت های روزهای اخیر هشداری برای بروز پیک جدید کرونا، زودتر از پاییز و زمان پیش بینی شده دارد.

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی سفرهای بین استانی در تهران گفت: آمارها بیانگر این موضوع است که بالاترین میزان تردد در سطح شهر و مسافرت ها متعلق به شهر و استان تهران بوده و این حجم از مسافرت در مقایسه با سال قبل 10 درصد افزایش داشته است.

زالی با بیان اینکه در هفته های آینده تغییرات آماری مبتلایان به کرونا که نتیجه رفتارهای پرخطر و ترددهای غیرضروری بوده معین خواهد شد، شرح داد: در بازه زمانی چهار تا شش هفته ای میزان فوتی ها، چهار تا پنج روزه تعداد مبتلایان سرپایی و دو تا سه هفته جاری آمار مبتلایان نیازمند به بستری معین خواهد شد.

وی با تأکید برشرایط ناپایدار و شکننده استان تهران، یادآور شد: شرایط تهران به دلیل چگالی و تراکم بالای جمعیت به لحاظ شیوع بیشتر پاندمی کووید 19 هشدار دهنده و نیازمند توجه بیشتر است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس تهران مسأله ای جدی در این کلانشهر تلقی می گردد، شرح داد: بدون شک بازگشایی مراکز آموزشی و مدارس نیازمند تحلیل های مدون و جدی است؛ چرا که تحقیقات جهانی و مطالعات در مناطقی که بازگشایی ها صورت گرفته نشان داده که دانش آموزان می توانند تا سه هفته حاملین کم علامت و یا بی علامت ویروس کرونا باشند.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس و آکادمی ها می تواند بر حجم ترددهای درون شهری بیفزاید، اعلام کرد: طبیعتا بازگشایی مدارس فشار قابل توجهی بر ناوگان حمل و نقل عمومی وارد خواهد نمود؛ بنابراین باید قبل از هرگونه اقدامی برای فعل و انفعالات مشاغل آموزشی بحث مدیریت سفرهای درون شهری خصوصا مترو را در نظر داشته باشیم.

  • هشدار درباره بازگشایی مدارس | دانش آموزان تا 3 هفته می توانند ناقلِ بی علامت باشند
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1287

به "هشدارهای جدی زالی؛ پیک جدید کرونا زودتر از موعد می رسد ، خطر بازگشایی مدارس ، تهرانی ها بیشتر از پارسال سفر رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدارهای جدی زالی؛ پیک جدید کرونا زودتر از موعد می رسد ، خطر بازگشایی مدارس ، تهرانی ها بیشتر از پارسال سفر رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید