واکسن های کرونا در حال از دست دادن اثربخشی در برابر سویه دلتاپلاس هستند

به گزارش فیس راز، مسئول بخش علمی سازمان جهانی بهداشت گفت: واکسن های کووید 19 در حال از دست دادن اثربخشی خود در برابر سویه دلتای کرونا هستند. سویه دلتا در حال تبدیل شدن به یک نوع غالب در سطح جهان است.

واکسن های کرونا در حال از دست دادن اثربخشی در برابر سویه دلتاپلاس هستند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سومیا سوامیناتان، مسئول بخش علمی سازمان جهانی بهداشت گفت: واکسن های کووید 19 در حال از دست دادن اثربخشی خود در برابر سویه دلتای کرونا هستند.

وی ادامه داد: واکسن های موجود کووید 19 نشانه های کمتری از اثر را در برابر ویروس کرونا ویروس دلتا نشان می دهند. با این حال، هنوز هم بررسی ها نشان می دهد که واکسن ها در جلوگیری از بیماری شدید و مرگ موثر است.

سویه دلتا پلاس که به اختصار دلتا گفته می شود، به دلیل جهش در نوع دلتا یا B.1.617.2 شکل گرفته و اولین بار در هند شناسایی شد. این سویه یکی از محرک های اصلی بروز موج دوم بیماری محسوب می شود.

نوع دلتا در حال تبدیل شدن به یک نوع غالب در سطح جهان است ، زیرا قابل انتقال به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این اولین بار در هند حدود اکتبر سال 2020 شناسایی شد.

دانشمند ارشد سازمان بهداشت جهانی ادامه داد: نوع دلتا در حال تبدیل شدن به یک نوع غالب در سطح جهان است، زیرا قدرت انتقال آن به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این سویه اولین بار در هند حدود اکتبر سال 2020 شناسایی شد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1791

به "واکسن های کرونا در حال از دست دادن اثربخشی در برابر سویه دلتاپلاس هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن های کرونا در حال از دست دادن اثربخشی در برابر سویه دلتاپلاس هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید