واکنش وزارت خارجه به قطعنامه جانبدارانه مجلس اروپا علیه ایران

به گزارش فیس راز، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به صدور قطعنامه اخیر مجلس اروپایی در مورد موضوعات حقوق بشری در جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد.

واکنش وزارت خارجه به قطعنامه جانبدارانه مجلس اروپا علیه ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش فیس راز، موسوی گفت: قطعنامه جانبدارانه، یک سویه، غیر واقع بینانه و ناامید کننده مجلس اروپا در حالی علیه ایران به رای گذاشته می گردد که ایالات متحده آمریکا به وسیله اعمال تروریسم مالی علیه ایران، حقوق بیش از 80 میلیون انسان را نقض می نماید؛ مساله ای که از سوی نمایندگان مجلس اروپا نادیده گرفته می گردد.

موسوی صدور این قطعنامه را بیانگر ناآشنایی نمایندگان جدید مجلس اروپا با تحولات جاری در ایران دانست که صرفا بر پایه استفاده از اطلاعات نادرست و غیر موثق و بعضی جوسازی های رسانه ای هدفمند، ایران را متهم نموده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه گفت: اگر چه نیازی به قیاس با کشورهای منطقه نیست اما در بسیاری از حوزه ها وضعیت حقوق زنان و بطور کلی حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران با اختلاف زیادی از مرزهای منطقه فراتر رفته است و در موارد متعددی صندلی زنان ایرانی در شرایطی بهتر از زنان در کشورهای مدعی حقوق بشر واقع شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به اینکه ما منکر بعضی از کمبودها در این زمینه نیستیم، بر کوشش کشورمان برای فائق آمدن بر آنها بر پایه اصول و ارزشهای اسلامی - ملی تاکید نمود و اضافه کرد: رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران از الزامات شرعی و قانونی و موضوعی در راستای منافع و امنیت ملی است که همیشه بدان اهتمام ورزیده است که برای رعایت آن نیازی به تاکیدهای مغرضانه و فرصت طلبانه دیگران ندارد.

موسوی در سرانجام با رد بکارگیری استاندارد دوگانه در موضوعات حقوق بشری و استفاده ابزاری از آن علیه دیگر کشورها توضیح داد: تعامل با اتحادیه اروپایی با صدور اینگونه قطعنامه ها و اقدامات در تضاد بوده و قطعا سازنده نخواهد بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 467

به "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه جانبدارانه مجلس اروپا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه به قطعنامه جانبدارانه مجلس اروپا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید