واکنش پمپئو به تصویب قطعنامه شورای حکام درباره ایران

به گزارش فیس راز به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به قطعنامه تصویب شده در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران در بیانیه ای با مطرح کردن ادعاهایی گفت: شورای حکام آژانس قطعنامه ای را تصویب نموده و از ایران خواست که اطلاعات و دسترسی لازم را برای بازرسان آژانس فراهم کند و ایران موظف به فراهم کردن آن است. عدم ایجاد دسترسی برای بازرسان آژانس و خودداری ازهمکاری در تحقیقات آژانس، مشکل ساز بوده و سوال هایی جدی درباره این ایجاد می نماید که ایران در کوشش است چه چیزی را پنهان کند.

واکنش پمپئو به تصویب قطعنامه شورای حکام درباره ایران

پمپئو همچنین مدعی شد: در چند ماه اخیر ایران نه تنها به گسترش تنش و اخاذی هسته ای ادامه داده است، بلکه از مذاکره با آژانس نیز رویگردان بوده و به آن پاسخ نداده است. این اقدامات غیر قابل قبول بوده و بیانگر یک تهدید مداوم ناشی از برنامه هسته ای ایران علیه صلح و امنیت بین المللی می باشند.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه عنوان کرد: آمریکا همچنان به ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای متعهد است و با شورای حکام آژانس همکاری خواهد نمود تا از آژانس برای حل این موضوعات مهم حمایت کند. ایران به طور قانونی موظف است به سوالات آژانس پاسخ داده و دسترسی لازم را ایجاد کند.

او در بخش دیگری از این بیانیه مدعی شد: ما به دنبال راهکاری جامع و دیپلماتیک هستیم که نگرانی های هسته ای در ایران را در بر بگیرد.

ادعاهای پمپئو در پی این مطرح می گردد که شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از رای گیری در جلسه ای حضوری، قطعنامه ارائه شده از جانب تروئیکای اروپا درباره ایران را تصویب کرد.

شورای حکام در این قطعنامه از ایران خواست دسترسی به دو محل را برای آژانس فراهم نموده و به طور کامل با این نهاد همکاری کند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1171

به "واکنش پمپئو به تصویب قطعنامه شورای حکام درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پمپئو به تصویب قطعنامه شورای حکام درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید