پوتین: نهاد های بین المللی در حل بحران قره باغ مشارکت نمایند

به گزارش فیس راز، رئیس جمهور روسیه گفته انتظار دارد که نهاد های بین المللی در حل بحران منطقه قره باغ کوهستانی مشارکت نمایند.

پوتین: نهاد های بین المللی در حل بحران قره باغ مشارکت نمایند

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز شنبه در مورد کوشش های کشورش در حل بحران منطقه قره باغ کوهستانی صحبت کرد.

به نوشته خبرگزاری تاس، پوتین در این خصوص گفت: شرایط در قره باغ به طور کلی در حال تثبیت است و مرکز پاسخگویی روسیه برای امور بشردوستانه کار خود را برای ارائه یاری به ساکنان مناطق آسیب دیده، احیای زیر ساخت ها و ایجاد شرایط برای یک زندگی عادی و آرام شروع می نمایند.

وی در ادامه اضافه نمود: ما انتظار داریم که نهاد های بین المللی متخصص، در این اقدامات نقشی اساسی داشته باشند. ما معتقدیم که همه این کار ها پیش احتیاج هایی برای حل و فصل طولانی مدت و کامل در گیری ها طولانی [در قره باغ]بر اساس منافع مردم جمهوری آذر بایجان و ارمنستان است.

جمهوری آذربایجان، ارمنستان بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه بامداد سه شنبه (24 آبان) از توافق آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی خبر دادند.

براساس این توافق، ارمنستان موظف است اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تا یک دسامبر تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شده است ضمن توقف عملیات ها، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شده است.

روسیه نیز نیرو های حافظ صلح خود را در منطقه قره باغ کوهستانی و در امتداد خطوط تماس مستقر نموده و طبق گزارش هایی، آتش بس در این منطقه همچنان برقرار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1408

به "پوتین: نهاد های بین المللی در حل بحران قره باغ مشارکت نمایند" امتیاز دهید

1 کاربر به "پوتین: نهاد های بین المللی در حل بحران قره باغ مشارکت نمایند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: نهاد های بین المللی در حل بحران قره باغ مشارکت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید