10 طرح مشارکتی در زمینه تولید بذر و نهال کشاورزی اجرا شد

به گزارش فیس راز، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پیگیری طرح مشارکتی در زمینه تولید بذر و نهال در سطح کشور، گفت: 10 طرح مشارکتی با هدف ترویج کشاورزی نوین و تولید دانش بنیان اجرا شده است.

10 طرح مشارکتی در زمینه تولید بذر و نهال کشاورزی اجرا شد

به گزارش خبرنگاران، کامبیز بازرگان ظهر پنج شنبه در سفر به شاهرود و در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات کشاورزی استان سمنان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح های مشارکتی با کمک بخش خصوصی و وزارت جهاد، بیان نمود: طرح مشارکتی به خصوص در زمینه هایی مانند تولید بذر و نهال کشاورزی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه این طرح های در کنار ارتقای تولید می توانند اشتغال و سرمایه گذاری خوبی را نیز داشته باشند، افزود: سرمایه گذاری در زمینه مراتع، بهره برداری کشاورزی، محصولات مهم مانند زعفران و گیاهان دارویی و… با حضور بخش خصوصی می بایست تقویت شود که در این زمینه اقدامات خوبی اجرا شده است.

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی با بیان اینکه طرح مشارکتی بین بخش خصوصی و مجموعه مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دستاوردهای خوبی را از لحاظ تولید و حتی اقتصاد و اشتغال به همراه خواهد داشت، گفت: کشاورزی زمینه خوبی برای ورود سرمایه است.

بازرگان با بیان اینکه یکی از راهبردهای مهم مرکز تحقیقات کشاورزی کشور حمایت کامل از سرمایه گذاری دانش بنیان در بخش کشاورزی است، گفت: توسعه کشاورزی دانش بنیان محور اصلی این طرح است که به تصویب نیز رسیده و امیدواریم در کشور شاهد اجرای این طرح باشیم.

وی درباره کیفیت و کمیت طرح مشارکتی تولید محصولات کشاورزی، توضیح داد: فرایند کار به این صورت است که مراکز تحقیقات کشاورزی سراسر کشور با همراهی اعضای هیئت علمی و پژوهشگران خود زمینه توسعه کشاورزی را در یک بخش مهیا و آن را در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار می دهند که طی یکسال اخیر خوشبختانه توانسته ایم شاهد اجرای 10 طرح در این حوزه باشیم که نشان از ترویج آن در سراسر کشور دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه این طرح در واقع مشارکت برای گسترش کشاورزی علمی است، بیان نمود: باید جذابیت های این نوع سرمایه گذاری در بین سرمایه گذاران استان های کشور تبیین شود از سوی دیگر باید توجه داشت که در این طرح تمامی امکانات از جمله آب، زمین آزمایشگاه و ساختمان ها در اختیار سرمایه گذار قرار داده می شود یعنی در واقع سرمایه گذار دغدغه ای را نخواهد داشت.

به گزارش دانشجو، بازرگان در سفر یک روزه به استان سمنان از طرح مشارکتی کشت زعفران در شاهرود به میزان 100 هکتار بازدید به عمل آورد این طرح بزرگترین مجموعه زعفران کاری منطقه محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1395

به "10 طرح مشارکتی در زمینه تولید بذر و نهال کشاورزی اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 طرح مشارکتی در زمینه تولید بذر و نهال کشاورزی اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید