70 نظامی جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند

به گزارش فیس راز، وزارت دفاع ارمنستان در خصوص تعداد تلفات این کشور، شمار کشته و زخمی های جمهوری آذربایجان طی درگیری های شدید روز گذشته دو طرف اظهارنظر کرد.

70 نظامی جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که منابع ارمنستانی به نقل از مجلس این کشور از مرگ 15 سرباز در درگیری های اخیر با جمهوری آذربایجان خبر دادند، وزارت دفاع ارمنستان این آمار را تایید نکرد.

رادیو عمومی ارمنستان، وزارت دفاع ارمنستان روز چهارشنبه (امروز) درباره شرایط جاری در مرز شرقی این کشور با جمهوری آذربایجان و درگیری های اخیر توضیحاتی ارائه داد.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، شرایط در منطقه مرزی شرقی جمهوری ارمنستان که روز گذشته مواضع ارمنستانی ها مورد حمله یگان های نیرو های مسلح (جمهوری) آذربایجان قرار گرفت، نسبتاً با ثبات است.

بنا بر ادعای وزارت دفاع ارمنستان، در نتیجه حملات خصمانه 16 نوامبر (25 آبان)، دشمن (جمهوری آذربایجان) بالغ بر 70 سرباز کشته و مجروح و همچنین تخریب قابل توجه تجهیزات نظامی به ویژه 4 نفربر زرهی، 1 خودروی زرهی سندکت، 5 خودرو داشته است.

به گفته این وزارتخانه، یکی از نیرو های مسلح ارمنستان کشته و 13 نفر اسیر شده اند و مذاکرات با میانجیگری طرف روسی برای آزادی نظامیان اسیر ارمنستانی در جریان است.

وزارت دفاع ارمنستان همچنین از قطع ارتباط با 24 نفر از اعضای نیرو های مسلح این کشور و مفقود شدن آن ها خبر داد.

ادعای وزارت دفاع ارمنستان درباره تعداد تلفات این کشور در درگیری های روز گذشته در شرایطی اجرا شده که پیشتر برخی رسانه ها از کشته شدن 15 نیروی این کشور خبر داده بودند.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از مجلس ارمنستان گزارش داده بود که 15 سرباز ارمنستانی در درگیری ها در مرز این کشور با جمهوری آذربایجان کشته شده اند.

شدت گرفتن دوباره درگیری در شرایطی اجرا شده که ارمنستان و جمهوری آذربایجان سال گذشته بر سر جنگ برای منطقه قره باغ کوهستاین توافقف آتش بس امضا کردند.

جنگ سال گذشته در تاریخ نهم نوامبر 2020 (19 آبان 1399) با توافق آتش بس که به امضای نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه رسید، انتها یافت، اما تنش ها بر سر معین مرز و ادعا های درباره کریدور های ادعایی همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2014

به "70 نظامی جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند" امتیاز دهید

1 کاربر به "70 نظامی جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 نظامی جمهوری آذربایجان کشته یا زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید