آنجلینا جولی و اره سینماهای آمریکا را فتح کردند (باکس آفیس هفته)

به گزارش فیس راز، فیلم مارپیچ (Spiral ) به عنوان نهمین قسمت از مجموعه اره (Saw) این هفته با فروشی 8.7 میلیون دلاری در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته است.

آنجلینا جولی و اره سینماهای آمریکا را فتح کردند (باکس آفیس هفته)

وقتی قرار است از فیلم های وحشت روان شناختی و اسلشر پیروز تاریخ صحبت کنیم، بی تردید نمی توان فیلم اره محصول 2004 را نادیده گرفت. نخستین ساخته جیمز وان که با بودجه ناچیز 1 تا 1.2 میلیون دلاری و فقط 18 روز اکران گسترده به فروشی بالغ بر 103 میلیون دلار در سراسر دنیا دست یافت. خشونت عریان، پیچش داستانی قابل قبول پایانی و میزانسن های جالب توجه از نقاط قوت اره بودند. عواملی که باعث شدند علاوه بر عموم فیلم بین ها، سینمادوستان حرفه ای و منتقدان هم به این فیلم روی خوش نشان دهند و لایونزگیت فیلمز خیلی زود ساخت نسخه های دوم و سوم آن را در دستور کار قرار داد.

حالا نوبت به مارپیچ، نهمین قسمت از این مجوعه ترسناک رسیده تا در عصر حکمرانی کرونا دوباره علاقه مندان به فیلم های اسلشر را به سالن ها بیاورد. کارگردانی مارپیچ را دارن لین بوسمن بر عهده دارد و کریس راک، ماریسول نیکولز و ساموئل ال. جکسون بازیگران اصلی آن هستند. این فیلم آخر هفته گذشته در آمریکا در 2811 سال روی پرده رفت و با 8.7 میلیون دلار فروش به پروفروش ترین فیلم جدول باکس آفیس این هفته تبدیل شد.

در خلاصه داستان رسمی فیلم مارپیچ آمده است: یک مغز متفکر سادیسمی شکلی پیچیده از عدالت را در مارپیچ، فصل جدید وحشتناک کتاب اره، به راه می اندازد. همانند نسخه های موخر سری اره منتقدان مارپیچ را هم دوست نداشته اند و تا به این ساعت در راتن تومیتوز و متاکریتیک بر اساس 163 و 30 آنالیز به ترتیب امتیازهای 38 از 100 و 39 از 100 به ثبت رسیده است. کریس اوانجلیستا از اسلش فیلم در بخشی از یادداشت خود برای جدیدترین ساخته لین بوسمن نوشته است: مارپیچ رمز و راز اصلی خود را بدون هیچ پیچش یا جذابیتی ارائه می نماید تا جایی که فیلم نامه سرسری به نظر می رسد. همچنین تله های مرگ حاضر در فیلم نیز مرموز و جذاب نیستند.

میزان فروش فیلم خشم مردانه (Wrath of Man) با بازی جیسون استاتهام 55 درصد کاهش یافته و این هفته با 3.7 میلیون دلار فروش به صندلی دوم رضایت داده است. خشم مردانه بازسازی فیلم فرانسوی کامیون حمل پول محصول 2004 است و داستان مرد مرموزی را به تصویر می کشد که در یک شرکت حمل پول کار می نماید و هر هفته وظیفه دارد صدها میلیون دلار را با یک کامیون حمل پول، در سطح لس آنجلس جابه جا کند. از میان بازیگران این فیلم می توان به جیسون استاتهام، هولت مک کالانی، اسکات ایستوود و جفری داناوان اشاره نمود. خشم مردانه پس از 10 روز نمایش در سینماهای آمریکا و سایر کشورهای دنیا به ترتیب 14.6 و 41.4 میلیون دلار فروخته و انتظار داریم این فروش خوب در هفته های آینده نیز ادامه پیدا کند.

امتیاز جدیدترین ساخته گای ریچی که او را بیشتر به خاطر قاپ زنی و شرلوک هولمز به خاطر می آوریم در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDB به ترتیب 66 از 100، 57 از 100 و 75 از 100 است. پری نمیرف، در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده: آغاز امیدوار نماینده خشم مردانه به یک خشونت توخالی تبدیل می گردد که این بیشتر به خاطر ساختار پیچیده داستان است که چندان هوشمندانه نیست.

آنجلینا جولی با فیلم اکشن و نئو وسترن کسانی که آرزو دارند من بمیرم (Those Who Wish Me Dead) دوباره به سینماها بازگشته است. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده: یک نوجوان وقوع قتلی را مشاهده می نماید و پس از آن دو قاتل داستان در صحرای مونتانا برای کشتن او کوشش می نمایند و در این بین یک آتش سوزی جان همه را تهدید می نماید. آنجلینا جولی جولی در کسانی که آرزو دارند من بمیرم نقش یک آتش نشان را بازی می نماید.

کسانی که آرزو دارند من بمیرم پس از 3 روز نمایش در 3188 سالن 2.8 میلیون دلار فروخته و به سومین اثر پرفروش سینماهای آمریکا در آخر هفته گذشته تبدیل شده است. باکس آفیس موجو رقم فروش این فیلم در بازارهای بین المللی را هم 1.2 میلیون دلار اعلام نموده است.

این هفته انیمه دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن با 1.7 میلیون دلار فروش در رتبه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. جدیدترین ساخته هارو سوتوزاکی و استودیوی انیمیشن یوفُوتبل پس از 24 روز نمایش در آمریکا 41.9 میلیون دلار فروخته است. این انیمه که بر اساس مانگایی به نام دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است طی ماه های گذشته در بازارهای بین المللی بیش از 395.7 میلیون دلار فروخته که 368 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای ژاپن است.

برای دیو کش: کیمتسو نو یائیبا در پایگاه های IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب امتیاز 84 از 100، 100 از 100 و 82 از 100 به ثبت رسیده است. مایکل اردونا از نیویورک پست در بخشی از یادداشت خود برای این فیلم آورده است: تماشای دیو کش برای هواداران این مانگا لازم است؛ اثری که دیدنش برای انیمه دوستان با حوصله بسیار لذت بخش خواهد بود، اما گاهی گیج نماینده هم می گردد.

علاوه بر این فیلم، یک سریال تلویزیونی هم بر اساس مانگا دیو کش: کیمتسو نو یائیبا ساخته شده است که در ژاپن و برخی دیگر از کشورهای آسیای شرقی بسیار محبوب است. در خلاصه داستان رسمی فیلم دیو کش آمده است: تانجیرو کامادو و دوستانش از سپاه دیو کش، کیوجورو رنگوکو، هاشیرای شعله را برای تحقیق پیرامون یک سری اتفاق مرموز درباره ناپدید شدن افرادی در داخل قطاری با بی نهایت واگن همراهی می نمایند. اما آن ها از این قضیه بی خبر هستند که اِنمو، آخرین لاور مون در بین دوازده کیزوکی هم سوار قطار است و تله ای برای آن ها آماده نموده است.

رایا و آخرین اژدها، انیمیشن جدید دیزنی این هفته با 1.7 میلیون دلار فروش به رتبه پنجم جدول هفتگی پرفروش ترین فیلم های آمریکا رضایت داده است. این انیمشین پس از 73 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 46.1 و 61.6 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را تا آخر هفته گذشته 107.7 میلیون دلار اعلام نموده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می نماید که میخواهد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و در این سفر اودیسه وار می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران نموده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ ملاقات می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

فیلم گودزیلا در برابر کونگ با 1.4 میلیون دلار فروش با دو پله تنزل در قیاس با هفته گذشته به صندلی ششم باکس آفیس بسنده نموده است. گودزیلا در برابر کونگ پس از 47 روز اکران در آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 95.01 و 332.1 میلیون دلار فروخته است.

تا به این ساعت در پایگاه IMDB بر اساس 120 هزار رأی امتیاز گودزیلا در برابر کونگ 6.4 از 10 است که نشان می دهد عموم فیلم بین ها از تماشای فیلم تا حدودی راضی بوده اند. در متاکریتیک هم 55 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای گودزیلا در برابر کونگ به ثبت رسیده که این امتیاز هم نشان از متوسط بودن فیلم دارد. ای. او. اسکات از نیویورک تایمز در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: گودزیلا در برابر کونگ یک فیلم مجلل و با عظمت است که ادعای چندانی ندارد و خیلی هم با اصالت نیست.

مورتال کامبت جدید توانسته طی آخر هفته گذشته با نمایش در 2465 سالن در آمریکا 1.3 میلیون دلار بفروشد و مجموع درآمد خود را به 76.7 میلیون دلار برساند. تا به این ساعت برای مورتال کامبت در پایگاه متاکریتیک بر اساس 36 آنالیز میانگین امتیاز 44 از 100 به ثبت رسیده و امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز و IMDB به ترتیب 55 از 100 و 64 از 100 است.

ک. آستین کالینز از رولینگ استون در بخشی از نقد خود برای مورتال کامبت جدید نوشته است: این فیلم یک دوره کلاس آموزشی برای ساخت صحنه های مبارزه نیست [منظور منتقد این است که صحنه های اکشن بی ایراد نیستند]، اما در قیاس با برخی از صحنه های اکشن استودیویی در سایر فیلم ها درجه یک به نظر می رسند. مورتال کامبت یک سرگرمی محض است و حتی برای القای حس های آشنا [از بازی های قدیمی] راه های تازه ای پیدا نموده است. این در حالی است که برخی منتقدان صحنه های اکشن فیلم جدید سایمون مک کوید را حوصله سربر و ضعیف خوانده اند و از میان آن ها به عنوان نمونه می توان به اندرو کراپ از پلی لیست اشاره نمود که درباره مورتال کامبت نوشته است: با وجود صرف 200 میلیون دلار بودجه، فیلم بیشتر شبیه به کازپلی است. 20 سال طول کشید تا یک مورتال کامبت جدید ساخته گردد و فکر می کنم آن ها باید چند سال بیشتر صبر می کردند!

فیلم کمدی رومانتیک در جست وجوی تو با موضوع مسأله بلوغ دیگر فیلم تازه وارد جدول این هفته است. داستان در جست وجوی تو از این قرار است که فینلی، یک ویولونیست پرانرژی و با استعداد،، در راه رسیدن به برنامه ترم کالج خود در خارج از کشور در یک دهکده کوچک ساحلی در ایرلند با بکت، ستاره مشهور جوان سینما ملاقات می نماید. یک ماجرای عاشقانه غیرمنتظره میان آن ها شکل می گیرد و بکت، فینلی را در راه رسیدن به اهدافش تهییج می نماید.

در جست وجوی تو فعلا تنها در آمریکا روی پرده رفته و با 3 روز نمایش 954 هزار دلار فروخته است. امتیاز این فیلم در راتن تومیتوز و متاکریتیک 61 از 100 و 42 از 100 است که نشان می دهد با اثری متوسط روبرو هستیم و احتمالا هفته آینده از جمع پرفروش ها کنار می رود.

پروفایل دیگر فیلم جدیدی است که با 670 هزار دلار فروش به رتبه نهم باکس آفیس رسیده است. پروفایل داستان روزنامه نگار مخفی بریتانیایی را روایت می نماید که پس از کوشش بسیار به کانال های تبلیغاتی داعش نفوذ می نماید، اما در اتفاقی ناگهانی توسط شخصی که زمینه ساز ارتباط او با داعش شده، دزدیده می گردد.

امتیاز پروفایل در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDB به ترتیب 62 از 100، 54 از 100 و 71 از 100 است. این فیلم به کارگردانی تیمور بکمامبتوف در سال 2018 در روسیه نمایش داده شده و در شصت وهشتمین دوره فیلم برلین هم حضور داشته است. پروفایل بر اساس کتاب غیر داستانی پوست یک جهادی (The Skin of a Jihadist) نوشته آنا ارل ساخته شده است.

فیلم درام کمدی اینجا امروز (Here Today) به کارگردانی بیلی کریستال در دومین هفته اکرانش در 1200 سالن روی پرده رفته و با فروشی 530 هزار دلاری به مکان دهم جدول باکس آفیس بسنده نموده است. داستان فیلم از این قرار است که وقتی چارلی برنز، نویسنده باسابقه کمدی با خواننده خیابانی نیویورکی به نام اما پایگ ملاقات می نماید، دوستی غیرمنتظره و عجیبی میان آن ها شکل می گیرد که فاصله میان نسل ها را از میان برمی دارد و معنای عشق و اعتماد را دوباره تعریف می نماید.

امتیاز اینجا امروز در IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 62 از 100، 47 از 100 و 40 از 100 است. نل مینو نویسنده سایت راجر ایبرت در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده: اگرچه اینجا امروز هرگز تأثیرگذار نمی گردد، اما اعتراف هایی در مورد تفاوت نسل ها در آن وجود دارد که برخی دقایق فیلم را جذاب می نماید.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
مارپیچ

Spiral

18.78.7
خشم مردانه

Wrath of Man

23.714.6
کسانی که آرزو دارند من بمیرم

Those Who Wish Me Dead

12.82.8
دیو کش: فیلم کیمتسو نو یائیبا: قطار موگن

Demon Slayer: Mugen Train

41.741.9
رایا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

111.746.1
گودزیلا در برابر کونگ

Godzilla vs. Kong

71.495.01
مورتال کامبت

Mortal Kombat

41.339.9
در جست وجوی تو

Finding You

10.90.9
پروفایل

Profile

10.60.6
اینجا امروز

Here Today

20.51.9

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1749

به "آنجلینا جولی و اره سینماهای آمریکا را فتح کردند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنجلینا جولی و اره سینماهای آمریکا را فتح کردند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید