علم و تکنولوژی

قصه بی انتها خرید تضمینی گندم

تهران (پانا) - دولت اعلام نموده است که می خواهد گندم سال جاری کشاورزان را به قیمت 4هزار تومان بخرد و اگر هر کشاورزی گندم خود را به دولت بفروشد، هزار تومان هم جایزه دریافت می نماید. این یعنی هر کیلوگرم گندمی که سیلوهای کشور را پر کند، 5هزار تومان ارزش دارد.

8 مرداد 1400

حمله پهپادی به سفارت آمریکا در بغداد

4 شلیک رگباری ضدهوایی در آسمان الکراده، القادسیه و الجادریه سه محله نزدیک به سفارت آمریکا و منطقه سبز، برای ساقط کردن پهپادهای مهاجم به گوش رسید اما آنطور که بعضی منابع نزدیک به محل سفارت می گویند این شلیک ها پیروز نبودند هر چند منابع دیگر از ساقط شدن...

8 مرداد 1400

قیمت گوشی های هواوی امروز 10 تیر 1400

گوشی موبایل P40 Pro از محصولات بالارده هوآوی است که به اسم یک گوشی همه چیزتمام روانه بازار شده است. دو دوربین 40 و 50 مگاپیکسلی به همراه سنسور 8 مگاپیکسلی تله فوتو و سنسور TOF سه بعدی تجربه ای فوق العاده از عکاسی در شرایط محیطی مختلف را به وجود می آورند. دوربین...

1 مرداد 1400

جولان دلتا در اروپا، کرونای دلتا به دستکم 98 کشور راه یافت

خبرگزاری خبرنگاران-ویروس خطرناک دلتا همچنان در اروپا جولان داده به گونه ای که کمیسیون در درخواستی فوری خواستار تسریع رود واکسیناسیون شده و انجمن پزشکی انگلیس هم درباره طرح دولت برای لغو سریع محدودیت ها هشدار داده است.

31 تیر 1400

اکسیژن خون بیماران کرونایی با دستگاه اکسی متر ساخت ایران مقدار گیری می گردد

دستگاه پالس اکسی متر دستگاهی پیشرفته که با یاری فعالان فناور داخلی، ایران ساخت شد تا مقدار اکسیژن اشباع خون بیماران مقدار گیری گردد.

31 تیر 1400

70 درصد جامعه باید واکسن کرونا بزنند تا به آزادی های قبلی برگردیم

یک فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: فعلا برای جلوگیری از بیمار شدن باید همچنان حفظ فاصله اجتماعی، زدن ماسک، شست و شوی دست ها و خودداری از حضور در تجمعات را داشته باشیم تا حداقل 70 درصد جامعه واکسن بزنند و وقتی 70 درصد جامعه واکسن زدند و ایمنی نسبی...

29 تیر 1400

حضور منتخبان رویداد کتاب و کودک

خبرگزاری خبرنگاران- با همکاری مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی؛ ده تیم از این رویداد، برای شرکت در دوشنبه های استارتاپی صندوق انتخاب شدند.

29 تیر 1400

دادگاهی شدن عاملان حمله به اتوبوس پرسپولیس

رییس کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال در رابطه با پرونده حمله به اتوبوس پرسپولیس با نارنجک دستی در اصفهان، زمان سرانجام بیستمین دوره لیگ برتر، علت قطع برق ورزشگاه آزادی در دیدار استقلال و پدیده و برنامه مسابقات تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد.

25 تیر 1400

واکسن های کرونا در حال از دست دادن اثربخشی در برابر سویه دلتاپلاس هستند

مسئول بخش علمی سازمان جهانی بهداشت گفت: واکسن های کووید 19 در حال از دست دادن اثربخشی خود در برابر سویه دلتای کرونا هستند. سویه دلتا در حال تبدیل شدن به یک نوع غالب در سطح جهان است.

17 تیر 1400

تحریم ، بانک های خصوصی اسپانیا را در رابطه با ایران محتاط نموده است

همایش روز اسپانیا در نمایشگاه مجازی ایران با کوشش اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا و کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق ایران برگزار گردید.

17 تیر 1400

روسیه: تنها در صورت برطرف تحریم ها، با ناسا همکاری می کنیم

رئیس سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس) اظهار داشت که طرف روسی تنها در صورت لغو تحریم ها علیه شرکت های وابسته به این نهاد فضایی روس، آماده همکاری با ناسا است.

14 تیر 1400

آشنایی با مفهوم Carbon neutral و تعهد ال جی برای دستیابی به آن تا سال 2030

این روزها شرکت های کوچک و عظیم فراوانی در توصیف خود از عباراتی همچون carbon neutral (کربن خنثی)، Zero Carbon (کربن صفر) و مانند آن استفاده می نمایند و اهداف و برنامه های خود را برای رسیدن به آن اعلام می نمایند. اگرچه این عبارات و عناوین سال ها است که برای دانشمندان،...

13 تیر 1400

دانشیار دانشگاه ایلام به عنوان رئیس انجمن حشره شناسی ایران انتخاب شد

دانشیار دانشگاه ایلام با تصویب هیئت مدیره انجمن حشره شناسی به عنوان رئیس انجمن حشره شناسی ایران (شاخه استان ایلام) انتخاب شد.

11 تیر 1400

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک ها به جنگ قاتل ها می فرایند - Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می کردم.

11 تیر 1400

پیش بینی صندلی مؤسسات آموزش عالی در نظام های رتبه بندی ممکن شد

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از ایجاد افزونه جدیدی به سامانه صندلی علم، فناوری و نوآوری ایران در دنیا (نما) برای پیش بینی صندلی مؤسسات علمی در نظام های دنیای رتبه بندی اطلاع داد.

8 تیر 1400

ویدئو، آنالیز چالش های توسعه صنایع خلاق در ایران

در آینده ای نزدیک صندلی و اقتدار ملت ها را بنیه و دارایی های نرم و فرهنگی آنها تعیین خواهد نمود. مهمترین چالش های توسعه صنایع خلاق در ایران چیست؟

8 تیر 1400

جای بازی های کنسولی روی موبایل نیست

اگر از افرادی هستید که به طور کلی بیشتر وقت خود را با بازی های ویدیویی کامپیوتری یا کنسولی می گذرانید ممکن است هر از گاهی فراموش کنید که بازی های موبایلی تا چه حدی صنعت بازی های ویدیویی را تکان داده اند. شرکت سونی هم این موضوع را می داند و مدتی است که رسما...

7 تیر 1400

دومین استعفا در فدراسیون فوتبال در کمتر از دو ماه!، یک سوء تفاهم باعث رفتن امامی فر

علیرضا امامی فر دومین نفری است که در فاصله کمتر از دو ماه از آغاز به کار عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال، تصمیم به کناره گیری از سمت خود می گیرد؛ استعفایی که به علت یک سوء تفاهم اجرا شده است.

29 خرداد 1400

حرکت به سمت دیجیتالی شدن و استفاده از تکنولوژی های نوین

تهران (پانا) - رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی بر لزوم تسریع حرکت روابط عمومی ها به سمت دیجیتالی شدن، آموزش و استفاده از تکنولوژی های نوین در روابط عمومی ها تاکیدکرد.

27 خرداد 1400

چگونه درخواب وزن کم کنیم

خبرنگاران : نتیجه تحقیقات علمی بر روی صدها فرد به منظور حذف اضافه وزن و چاقی، روش کاهش وزن در خواب را با نتایجی قابل قبول ثابت نموده است.

26 خرداد 1400
تعداد: (294)