علم و تکنولوژی

چگونه در آرایشگاه از کرونا در امان باشیم؟

از اسفندماه سال قبل که ویروس کرونا مهمان ناخوانده خانه هایمان شد و با توصیه های بسیاری که پیرامون رعایت نکات بهداشتی و تاکید بر عدم خروج از منزل می شد، بسیاری از کارها و فعالیت هایمان از جمله رفتن به آرایشگاه ها را به تعویق انداختیم، اما با طولانی شدن...

13 آذر 1399

قانون چهاردهم روابط پیروز - در روابط صداقت احساسی داشته باشید

چهاردهمین قانون از قوانین روابط پیروز بر صداقت احساسی تاکید نموده و می گوید که زن و مرد باید در رابطه با یکدیگر در خصوص احساسات خود صادق باشند.

13 آذر 1399

قیمت ایمپلنت دندان (کاشت دندان)

قیمت ایمپلنت دندان متفاوت بوده و به عواملی مثل جراحی و جنس یا نوع ایمپلنت بستگی دارد. قیمت ایمپلنت دندان یک واحدی حدودا دو میلیون تومان است.

9 آذر 1399

موسسه های خیریه باید حمایت های خود را در سامانه وزارت تعاون ثبت نمایند

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر امور حمایتی و توانمند سازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیبا بیان اینکه نظارت بر موسسه های خیریه سبب افزایش اعتماد عمومی می گردد؛ گفت: موسسه های خیریه موظف اند تمامی حمایت های خود را در سامانه وزارت تعاون ثبت نمایند.

7 آذر 1399

صفحه نمایش تعاملی 85 اینچ جدید سامسونگ، یک وایت برد دیجیتالی برای کلاس های دوران ویروس کرونا است

سامسونگ دوست دارد شما باور کنید صفحه نمایش تعاملی (Interactive Display) اندازه 85 اینچ جدید این شرکت می تواند شکاف میان دانش آموزان در کلاس های مدرسه و دانش آموزان در خانه و مشغول تحصیل را پر کند.

5 آذر 1399

صدای مظلومیتی که رئیس جمهور 8 سال نشنید!

روح الله جعفری کارگردان و پژوهشگر تئاتر با اشاره به منفعل بودن وزارت ارشاد در زمینه حمایت از هنرمندان در دوران کرونا یکی از راه های رسیدگی به شرایط معاش هنرمندان را پرداخت بیمه بیکاری دانست.

5 آذر 1399

دور دوم انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار می گردد

دور دوم انتخابات انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه تهران 27 آبان ماه از ساعت 9 تا 22 به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.

3 آذر 1399

امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل راه و شهرسازی و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی

خبرگزاری خبرنگاران-تفاهم نامه همکاری فی مابین پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و اداره کل راه و شهرسازی ، با حضور ابوالقاسم سلطانی مدیر کل راه و شهرسازی و واعظی رئیس پارک علم وفناوری و با هدف گسترش همکاری های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری،در محل مجتمع...

27 آبان 1399

امکان فراوری دسته وسیعی از نانوالیاف ها با دستگاه الکتروریسندگی اتوماتیک فراهم شد

شرکت اطلس سازه آریا تجهیزات الکتروریسندگی اتوماتیک برای فراوری طیف وسیعی از نانوالیاف را به بازار عرضه می نماید.

26 آبان 1399

ترنس؛ تجسد روحی سالم در جسمی اشتباه!

ترنس بودن، اما نه دوجنسه بودن است نه هم جنس گرا بودن، ترنس اختلالی جنسیتی است که می توان آن را تجسد روحی سالم در جسمی اشتباه دانست، مردی است با جسمی مردانه، اما با روحی زنانه و یا زنی است با جسم ظریف زنانه با روحی محکم و مردانه.

22 آبان 1399

دنیا در تکاپوی کشف و فراوری واکسن کرونا

مرکز پژوهش های مالی اتاق ایران گزارشی با عنوان دنیا در تکاپوی کشف و فراوری واکسن کووید-19 را ترجمه نموده؛ این گزارش در سایت Council on Foreign Relations (شورای روابط خارجه آمریکا) منتشر شده است.

21 آبان 1399

اعداد و ارقام مالی در هفته دوم مهرماه 1399

در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

19 آبان 1399

تشنه اید؟ پنج دلیل برای این که آب بنوشید!

یکی از توصیه های مهم علم پزشکی برای سلامتی، نوشیدن حداقل شش تا هشت لیوان آب در روز است.

17 آبان 1399

امکان فراوری کیت تشخیص کرونا به اندازه کافی در کشور وجود دارد

دکتر مصطفی قانعی در تبادل نظر با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در بعضی بیمارستان ها به سختی تست کرونا انجام می گردد، آیا فراوری کیت در کشور با کمبود روبرو شده است، گفت: اکنون فراوری کیت PCR در بخش خصوصی توسط شرکتهای دانش بنیان انجام می گردد که...

16 آبان 1399

استفاده از 33 دوربین برای تجهیز VAR در ملاقات پرسپولیس-پاختاکور

دنیای ورزش تورنتو نوشت:یک رسانه سعودی از جزئیات تکنولوژی VAR در استادیوم جاسم بن حمد برای ملاقات پرسپولیس و پاختاکور اطلاع داد.

14 آبان 1399

چگونه قطرات بزاق در هوا پخش می شوند؟

جریان هوای خارج شده از ریه ها، رشته ها را کشیده و نازک تر می نماید تا اینکه انتها آن ها پاره شده و به صورت قطره های کوچک در هوا پراکنده می شوند و نکته جالب این است که تمامی این ها تنها در کسری از ثانیه رخ می دهد.

13 آبان 1399

با این تست، میزان نگرانی تان را بسنجید!

وب سایت فرادید: روشی که با آن اضطراب های روزمرۀ خود را مدیریت می کنید، می تواند تاثیر بزرگی بر زندگی تان داشته باشد. پرسشنامۀ کوتاه زیر را پاسخ دهید تا شخصیت نگران خود را بشناسید و بیاموزید که چگونه می توانید زندگی بدون استرسی داشته باشید.

10 آبان 1399

شناخت 8 چالش بحران حاشیه نشینی توسط دانشگاه آزاد اسلامی، کدام انتها نامه ها به حل حاشیه نشینی می پردازند؟

برنامه علمی حاشیه نشینی یکی از نظام پایش آزاد است که این برنامه علمی در سال 98 بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی قرار گرفته است.

10 آبان 1399

صفر تا صد طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی

طرح پایش آزاد مخفف پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی است که هدف آن تبدیل چالش های کلان کشور به زمینه های پژوهشی است که استاد و دانشجو بتوانند بر اساس آن موضوع سرانجام نامه و یا رساله تعریف نمایند.

9 آبان 1399

جا مانده وام یک میلیون تومانی نداریم

وام یک میلیون تومانی مجدد برای یارانه بگیران 5 نفر و بالاتر و نیز سرپرستان خانواری که تلفن همراه به نام خود نداشته اند، سرانجام شهریور واریز می شود.

9 آبان 1399
تعداد: (216)