بی توجهی شهرداری به ساخت غیرقانونی سه طبقه در متروپل

به گزارش فیس راز، سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کل کشور گفت: شهرداری آبادان به گزارش های سازمان نظام مهندسی درباره شرایط ساخت و ساز این پروژه توجه نکرد.

بی توجهی شهرداری به ساخت غیرقانونی سه طبقه در متروپل

به گزارش فارس، حمزه شکیب سرپرست سازمان نظام مهندسی کل کشور در جمع خبرنگاران،با اشاره به حادثه ساختمان متروپل آبادان اظهار کرد: شهرداری آبادان به گزارش های سازمان نظام مهندسی درباره شرایط ساخت و ساز این پروژه توجه نکرد.

وی اضافه کرد: بر اساس گزارش مقدماتی و اطلاعات فعلی که احتیاج به تکمیل دارد، ساختمان متروپل در سال 96 پروانه ساخت را اخذ نموده است، اما طراحی ساختمان به وسیله سازمان نظام مهندسی انجام نشده است.

سرپرست سازمان نظام مهندسی کل کشور گفت: بعد از اینکه دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در آبادان متوجه ساخت این برج شد، ورود کرد و پیمانکار مجبور شده تا مهندس ناظر را انتخاب کند.

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان شرح داد: مهندسان ناظر، فرآیند ساخت را به صورت مرتب کنترل نموده اند و گزارش شرایط بحرانی پروژه را داده بود؛ حتی در آخرین گزارش خود که مربوط به سال 1401 است، یکبار دیگر گزارش شرایط بحرانی پروژه به شهرداری داده شد، اما توجهی به گزارش سازمان نظام مهندسی نشد.

شکیب با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی وظیفه قانونی و ابزار توقف پروژه را ندارد، اعلام کرد: سازمان نظام مهندسی فقط می تواند در طول فرآیند ساخت، گزارش تخلفات را به شهرداری ارایه دهد و شهرداری می بایست جلوی ساخت وساز غیرمجاز را بگیرد.

وی اعلام کرد: در تخلفی آشکار 3 طبقه این برج به صورت اضافه ساخته شده است و بی توجهی به گزارش مهندسان ناظر این فاجعه را رقم زد.

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: این حادثه باید درسی باشد که مقررات ملی ساختمان را رعایت کنیم.

تصویری از متن اخطاریه نظام مهندسی در سال 99

منبع: فرارو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2178

به "بی توجهی شهرداری به ساخت غیرقانونی سه طبقه در متروپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی توجهی شهرداری به ساخت غیرقانونی سه طبقه در متروپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید