تور ارزان هند: تصویر شفق قطبی بر فراز اقیانوس هند را ببینید

به گزارش فیس راز، ایستگاه فضایی بین المللی اخیرا تصویری باشکوه از پدیده شفق قطبی از منظر فضا منتشر نموده است.

تور ارزان هند: تصویر شفق قطبی بر فراز اقیانوس هند را ببینید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور ارزان هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، شفق قطبی یکی از پدیده های جوی کره زمین است. شفق قطبی پدیده ظهور نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب است و معمولاً در عرض های نزدیک به دو قطب زمین و بر اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های موجود در یون سپهر(یونوسفر) زمین به وجود می آید.

ایستگاه فضایی بین المللی با انتشار این تصویر نوشت: شفق قطبی در این تصویر از ایستگاه فضایی بین المللی، بر فراز اقیانوس هند دیده می گردد.

شفق قطبی نوری طبیعی است که بر فراز آسمان تشکیل می گردد. شفق های قطبی در نتیجه برخورد ذرات باردار بادهای خورشیدی با اتم های اکسیژن و نیتروژن در اتمسفر بالایی زمین شکل می گیرند. این برخورد باعث برانگیخته شدن اتم ها شده و اتم های برانگیخته با بازگشت به حالت پایدار از خود نور منتشر می نمایند. نورهای منتشر شده در رنگ های سبز و قرمز ایجاد می شوند و گاهی نیز رنگ های دیگری مثل آبی و بنفش مشاهده می گردد.

شفق قطبی زمانی رخ می دهد که ذرات باردار خورشید که به بادهای خورشیدی شناخته می شوندT در میدان مغناطیسی زمین جریان پیدا نمایند و با جو زمین واکنش دهند. این ذرات به وسیله میدان مغناطیسی به قطب های زمین راهنمایی شده و واکنش آن ها با جو باعث درخشیدن جو زمین می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2150

به "تور ارزان هند: تصویر شفق قطبی بر فراز اقیانوس هند را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان هند: تصویر شفق قطبی بر فراز اقیانوس هند را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید