تمام کد ها و فرکانس های پهپاد MQ-4 را در اختیار داریم، عدم کارایی مجدد این پهپاد در برابر ایران

به گزارش فیس راز، فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: آمریکایی ها باید بر روی پهپاد MQ-4 یک خط قرمز بکشند، چون دیگر در برابر ایران کارایی ندارد.

تمام کد ها و فرکانس های پهپاد MQ-4 را در اختیار داریم، عدم کارایی مجدد این پهپاد در برابر ایران

به گزارش خبرنگار ، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه رونمایی از قطعات جدید کشف شده از پهپاد MQ-4 آمریکایی که اخیرا توسط نیروی دریایی سپاه از اعماق آب های جنوب کشور کشف شده است با بیان اینکه این پهپاد بزرگترین هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین دنیا است، گفت: این هواپیما مشخصات منحصر به فردی دارد و به واسطه پرواز در ارتفاع خیلی بالا قادر است بدون محدودیت همه راستا ها را بدون تحت تاثیر قرار دادن راستا های هوایی پرواز کند، مثلا از آمریکا پرواز می نماید و به خلیج فارس می آید.

او با بیان اینکه، چون این هواپیما خیلی بزرگ است همه گونه تجهیزات جاسوسی در آن تعبیه شده است، گفت: به دلیل برخورداری از مجموعه ای از سنسورها، دوربین ها، رادار SAR و سنسور های جمع آوری الکترونیک، این هواپیما دارای یک سوپرکامپیوتر پیشرفته است که همه این داده ها را در لحظه تجزیه و تحلیل و قابل بهره برداری می نماید.

سردار حاجی زاده ادامه داد: این هواپیما فوق العاده با ارزش است، اما دیگر یک خط قرمز باید بر روی آن کشید که دیگر برای ایران کارایی ندارد چراکه به تمام فرکانس ها، کد ها و رمز های آن آشنایی پیدا کردیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید نمود: نه اینکه از فاصله، 50، 100 یا 150 کیلومتر، بلکه از همین تهران می توانیم تا چندهزار کیلومتر این هواپیما را ناکارآمد کنیم.

او با بیان اینکه یک عملیات کوچک جنگ الکترونیک در حمله به عین الاسد انجام دادیم، توضیح داد: آمریکایی ها یک سیلی کوچک جنگ الکترونیک از ایران خوردند، این هواپیما هم دیگر برای ایران کارایی ندارد. هرکدام از این قطعات این هواپیما یک گنج است که اطلاعات زیادی از آن به دست ما خواهد آمد.

سردار حاجی زاده همچنین در مورد اخبار جدید از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد نیز، مطرح کرد: ناگفته ها و مطالب درباره این عملیات زیاد است و یک جلسه مستقل می خواهد تا مردم عزیزمان درباره این عملیات بیشتر بدانند؛ البته محتمل است که مدتی دیگر بگویند که چند تن از نظامی های آمریکایی دچار مرگ خفیف شده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 864

به "تمام کد ها و فرکانس های پهپاد MQ-4 را در اختیار داریم، عدم کارایی مجدد این پهپاد در برابر ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "تمام کد ها و فرکانس های پهپاد MQ-4 را در اختیار داریم، عدم کارایی مجدد این پهپاد در برابر ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام کد ها و فرکانس های پهپاد MQ-4 را در اختیار داریم، عدم کارایی مجدد این پهپاد در برابر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید