تنفس هوای مطلوب در تهران

به گزارش فیس راز، تهران (پانا) - کیفیت هوای پایتخت امروز (22 اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است و وزش باد موثر طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها و تداوم این شرایط خواهد شد.

تنفس هوای مطلوب در تهران

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز (22 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.

وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت باعث کاهش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق می گردد و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (23 اردیبهشت ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی باعث تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می گردد. وزش باد مؤثر تا نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر همراه با احتمال وقوع رگبار شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود همچنین در مناطق مستعد می تواند با گسیل گرد و خاک همراه باشد که باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (23 اردیبهشت ماه) با وجود افزایش تردد خودروها، پیش بینی می گردد که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 68 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 75 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1744

به "تنفس هوای مطلوب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای مطلوب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید