خواص سالاد میوه

به گزارش فیس راز، سالاد میوه اگرچه آمیزه ای از میوه های مختلف است اما خاصیت جداگانه ای از گروه میوه ها ندارد. در واقع باید خواص تک تک میوه های موجود در آن را به این غذا نسبت داد. از آنجایی که میان وعده ها خواص گوناگونی باید داشته باشند؛ از جمله اینکه باید از مواد غذایی ای تشکیل شوند که بتواند سطح قندخون ما را در یک حد متعادلی حفظ کند. خو

خواص سالاد میوه

خواص سالاد میوه

نویسنده:دکتر تیرنگ نیستانی*

سالاد میوه اگرچه آمیزه ای از میوه های مختلف است اما خاصیت جداگانه ای از گروه میوه ها ندارد. در واقع باید خواص تک تک میوه های موجود در آن را به این غذا نسبت داد. از آنجایی که میان وعده ها خواص گوناگونی باید داشته باشند؛ از جمله اینکه باید از مواد غذایی ای تشکیل شوند که بتواند سطح قندخون ما را در یک حد متعادلی حفظ کند. خود این مساله علاوه بر اینکه کالری بدن ما را تامین می نماید؛ باعث می گردد در وعده اصلی از پرخوری پیشگیری گردد.

ویتامین های محلول در آب و فیبر به وفور در میوه ها وجود دارند و فیبرها در عین اینکه حس سیری ایجاد می نمایند مانع از یبوست می شوند. از سوی دیگر، این گروه غذایی می توانند قندخون را تامین نموده و مهم تر آنکه مفرح هستند؛ یعنی بعد از مصرف میوه، افراد حس خوبی دارند.

اما یک سوال رایج تازه مادران این است که آیا میوه ها خواص مشترکی دارند یا نه و برای مثال نام می نمایند که اگر فرزند من فقط یک میوه خاص را مصرف کند، اشکالی ندارد؟ واقعیت امر این است که میوه ها خواص مشترکی دارند ولی دارای خواص منحصر به فردی هم هستند. تمام میوه ها ویتامین های محلول در آب، آب، املاح و ... دارند اما برخی میوه ها برخی از مواد را دارند که منحصر به خودشان است؛ مثلا انگور سیاه یا تمشک یا میوه های بنفش تیره نوعی ماده آنتی اکسیدان را دارند که به این غلظتی که در آنها یافت می گردد در دیگر میوه ها نیست؛ یا مثلا در میوه های گرمسیری مانند آناناس ماده ای ضدالتهاب وجود دارد که خاص این میوه است. وقتی ما در یک وعده، میوه ها را به شکل سالاد و آمیزه در می آوریم، از این منظر که ما حظ وافری از فواید میوه های مختلف در یک وعده می بریم، این عادت غذایی ستوده می گردد. به طور کلی، سالاد میوه عصرانه ای مفید و مفرح است که حداقل در روزهای تعطیل می توان آن را جایگزین فست فود ها کرد.

پی نوشت ها :

*متخصص تغذیه و رژیم درمانی

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1902

به "خواص سالاد میوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص سالاد میوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید