چینی ها در ادامه ساخت ترین ها، طولانی ترین پل شیشه ای را ساختند

دیگر گوشمان به این ترینهای چین آشناست و پشت سر هم از ساخت یک سازه بزرگ و عجیب خبری میشنویم، در ادامه این روند، چینی ها خبر از ساخت طولانی ترین پل شیشه ای در ارتفاعات ژانگجیاجی خبر دادند، در ادامه از ویژگی های این پل برایتان خواهیم گفت.

چینی ها در ادامه ساخت ترین ها، طولانی ترین پل شیشه ای را ساختند

در بالای دره بزرگ ژانگ ژیاجی (Zhangjiajie) و در ارتفاع 300 متری از سطح زمین، یک پل شیشه ای عظیم الجثه بنا شده که بسیار ترسناک جلوه می نماید. اکنون گردشگران تور چین می توانند از این پل بازدید نمایند ، بنابراین می‌توانیم آن را بلند ترین و مرتفع ترین پل شیشه ای بدانیم که تا کنون ساخته شده است. عرشه این پل، 426 متر طول و 1.8 متر عرض داشته و می تواند پذیرای 800 بازدیدکننده در یک زمان باشد.

در پل ژانگ ژیاجی که توسط معماری به نام هِیم دوتام (Haim Dotam) طراحی شده، 99 پنل شیشه ای چند لایه به کار رفته که بازدیدکنندگان به وسیله آنها می توانند زیر پای خود را مشاهده کنند.

معمار این بنا می گوید: پل به گونه ای طراحی شده که نامرئی به نظر برسد و رنگ سفید، به پنهان شدن آن در ابرها کمک می نماید. بر اساس گزارش شبکه CCTV چین، برای ساخت این پل 3.4 میلیارد دلار هزینه صرف شده. قرار بود پل ژانگ ژیاجی تابستان برای دیدن عموم آماده شود، اما به علت رعایت بیشتر نکات ایمنی، برنامه زمان بندی کمی با تاخیر مواجه شد.

چند ماه پیش، افراد داوطلب و برخی گردشگران تور چین برای آزمایش مقاومت و ماندگاری شیشه های پل، با چکش به آن ها ضربه زدند. مقامات رسمی نیز در طول جشن افتتاحیه، با یک خودرو بر روی پل حرکت نمودند.

پل ژانگ ژیاجی آخرین و شگفت انگیز ترین پل شیشه ای چین به شمار می رود. اوایل تابستان، آسمان خراشی شیشه ای و 88 طبقه به نام برج ژین مائو (Jin Mao) در شانگهای افتتاح شد که همان حس ترسناک را القا می نمود. 1 سال پیش هم پلی شیشه ای به نام برِیو من (Brave Man) در پارک ملی زمین شناسی شینیوژای (Shiniuzhai) افتتاح شد.

این راهروی شیشه ای کنار کوه یونتای (Yuntai) احداث شده و 1067 متر ارتفاع دارد. درست 2 هفته بعد از رونمایی، ترک هایی بر روی پنل های شیشه ای آن مشاهده شد و سپس بلافاصله پل به دلایل امنیتی تعطیل گشت. آزمایش های بسیار زیادی بر روی پل ژانگ ژیاجی انجام گرفته تا دیگر چنین مشکلاتی پیش نیاید.

با وجود آن که علاقه مندان اکنون می توانند از این پل بازدید نمایند، اما عملیات عمرانی آن هنوز به اتمام نرسیده. 1 سال دیگر، گردشگران می توانند با استفاده از طناب، سقوط از روی پل را تجربه نمایند. اگر چنین چیزی شما را نمی ترساند، می توانید تا سال آینده صبر نموده و آن را امتحان کنید.

اخبار و مقالات مرتبط با "چینی ها در ادامه ساخت ترین ها، طولانی ترین پل شیشه ای را ساختند"

برج آزادی با آن شکل و شمایل زیبایش برای ما ایرانی ها یک نماد است، نمادی نوستالژیک از تاریخ و فرهنگ ما، در مورد این اثر هنری مطالب جالبی وجود دارد که میتواند برایتان جذاب باشد پس در ادامه با ما همراه باشید.

صنایع هوایی چین در حال رشد و گسترش استف این کشور قدرتمند همواره در تلاش بوده است پبشگام دنیا در صنایع مختلف باشد و حال خبر از پروژه ای بلندپروازانه برای ساخت هواپیمایی مافوق صوتی میدهد که پکن تا نیویورک را در دو ساعت طی خواهد نمود.

طبیعی است که با وجود این همه علاقمند به دیوار چین، کم کم خلاقیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری بر روی این اثر تاریخی را شاهد باشیم، یکی از شرکتهای فعال در این زمینه کمپانی تجربه فوق العاده میباشد که با فراهم آوردن شرایط و امکانات لوکس سعی در بهبود تجربه مخاطبین دیورا چین دارد.

چینی ها از جمله مردم سفر دوستی در دنیا هستند که سالانه کلی پول در سفرهایشان صرف میکنند و به ولخرجترین ها معروفند و همه برای جلب چینی ها سر و دست میشکنند اما جای تاسف اینجاست که کشور ما برای این سفردوست ها ناشناخته مانده است و فقط یک درصد از گردشگران چینی در سال گذشته به ایران سفر...

به "چینی ها در ادامه ساخت ترین ها، طولانی ترین پل شیشه ای را ساختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با چینی ها در ادامه ساخت ترین ها، طولانی ترین پل شیشه ای را ساختند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید