قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمان راه 5 ساله را طی کردند، بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد

به گزارش فیس راز، سرمربی تیم فوتبال سپاهان بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس را به یک فینال تشبیه کرد که می تواند زردپوشان اصفهانی را در کورس رقابت در لیگ برتر حفظ کند.

قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمان راه 5 ساله را طی کردند، بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از ملاقات خانگی تیمش مقابل پرسپولیس گفت: در دو سه ماه گذشته این دومین بازی است که در اصفهان بازی می کنیم. قرعه بدی به ما هم در لیگ خورده بود و هم در لیگ قهرمانان آسیا شرایط این چنین شد. همواره بیرون از خانه بازی کردیم و بعد از بازی فولاد، این دومین باری است که در اصفهان بازی می کنیم. دل مان هم حسابی تنگ شده بود.

بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمان توانستند راه پنج ساله را طی نمایند

وی اضافه نمود: ما در بازی های گذشته چند مشکل داشتیم و در ساختار دفاعی و هجومی آمار خوبی در نیم فصل اول داشتیم، اما در نیم فصل دوم مدافعان ما مصدوم شدند. عملاً با یک مدافع تخصصی میانی بازی کردیم و مهدی زاده هم تا آماده و هماهنگ گردد، زمان برد. نظم نیم فصل اول ما به هم خورد، با این حال خوشحالم که توانستیم نظم اصلی تیم مان را حفظ کنیم. همچنین باید از بازیکنان سپاهان تقدیر کرد که در کوتاه ترین زمان توانستند راه پنج ساله را طی نمایند. ببینید که سرمربی تیم السد چطور درباره سپاهان صحبت کرد. درست است که ما 3 بر صفر باختیم، اما شرایط تیمی ما را هم ببینید. ما بدشانسی آوردیم و کی روش استنلی دو روز قبل از آن بازی مصدوم شد. البته ما بدشانسی های دیگری هم داشتیم.

بازی مقابل پرسپولیس یک فینال است که می تواند ما را در لیگ نگه دارد

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به ملاقات تیمش مقابل پرسپولیس یادآور شد: بازی فردا یک فینال است که می تواند ما را در لیگ نگه دارد. بازیکنان ما هم با این حساسیت ها آشنایی دارند و حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم شرایط مسابقات خودش باعث حفظ انگیزه آنها شد. در بازی با السد هم بازی خیلی خوبی انجام دادیم و شاید اگر اشتباهات بچه گانه انجام نمی دادیم، بازی ما، بازی بسیار خوبی بود. بازی با پرسپولیس نیز همین طور است و بازیکنان خود به خود انگیزه لازم را برای این بازی دارند. باید یک تشکری هم از باشگاه کنم و هواپیمایی تابان که سفر بی دغدغه ای را داشتیم و باشگاه نیز اردوی خوبی را برای ما فراهم کرد.

شرایط کی روش استنلی ناتعیین است

قلعه نویی درباره مصدومان تیمش اظهار داشت: این دو نفر مدافع وسط مان را که به احتمال زیاد فصل را از دست داده اند. طیبی آمده و یاری می نماید، اما احتیاج به زمان دارد. سروش امروز تقریباً وارد تمرینات عمومی شد و کی روش استنلی هم شرایطش ناتعیین است که به بازی با ذوب آهن می رسد یا نه، چون امروز باید MRI می گرفت. باید از تیم پزشکی مان هم که کوشش زیادی می نمایند، تشکر کنم. از تیم پزشکی خودمان و همچنین دکتر کیهانی که به ما یاری زیادی کرد. این عزیزان در کمترین زمان به ما یاری کردند. با این حال همان طور که گفتم باید ببینیم کی روش استنلی به بازی با ذوب آهن می رسد یا النصر.

نمی دانم چرا همواره در حد سپاهان کم لطفی می گردد

وی در خصوص اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمال برگزاری بازی بدون حضور تماشاگران وجود دارد، گفت: اول اینکه خواهش می کنم دولتمردان این مسئله را جدی بگیرند و آن را شوخی ندانند. حداقل کاری که می توانستند انجام بدهند، کنسل کردن پروازهای چین بود. ما قانونمند هستیم، اما نمی دانم چرا این چند وقته همواره در حد سپاهان کم لطفی می گردد. فصل قبل بازی ذوب آهن ما را برداشتند و فروردین انجام دادیم. تکلیف بازی جام حذفی ما تعیین نیست و اینجا نیز قانونمند هستیم. مدیریت باشگاه تصمیم می گیرد، اما دوست دارم که پس از مدت ها که از اصفهان دور بودیم، طرفداران مان را داشته باشیم.

کیفیت لباس های ما خیلی خوب است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره کیفیت لباس های این تیم گفت: همواره خود من منتقد آقای جعفری (رئیس برند آل اشپورت در خاورمیانه) بودم، اما کیفیت لباس ها اکنون خیلی خوب است. به نظرم در لیگ قهرمانان آسیا کیفیت لباس ها بهتر شد و بچه ها نیز از کیفیت آن راضی هستند. طراحی لباس ها نیز تغییر کرد و به نظرم طراحی بی نظیری دارد که آثار تاریخی اصفهان روی لباس ها طراحی شده است.

فردا هر تیمی بهتر و هوشمندانه تر عمل کند، نتیجه می گیرد

قلعه نویی درباره اینکه تیمش شکست سنگینی را مقابل السد تجربه کرد و آیا روحیه تیمش برای بازی با پرسپولیس خوب است یا نه، توضیح داد: لیگ و آسیا شرایط فرق دارد. در آسیا در حق تیم های ایرانی کم لطفی شده است. بعد از آن برد 4 بر صفر اگر به نقش دنیا می آمدیم و با آن روحیه مقابل طرفداران مان بازی می کردیم، شرایط فرق داشت و اکنون با شش امتیاز صدر جدول بودیم. شرایط لیگ و آسیا فرق دارد و فردا ما یک فینال را پیش رو داریم. هرچند در بازی با السد معتقدم گل دومی که خوردیم آفساید بود. با این حال بازی فردا تفاوت دارد، فینال گونه است و هر تیمی بهتر و هوشمندانه تر عمل کند، نتیجه می گیرد. در بازی با السد قدرت حریف یک بحث بود، اما اشتباهات بچه گانه ما هم بود که اگر آن اشتباهات را نداشتیم، شکست این چنینی هم نمی خوردیم.

کاری را که سال جاری السد کرد ما سال گذشته انجام داده بودیم

وی درباره اینکه اگر بازی فردا با حضور تماشاگران برگزار گردید چه توصیه ای برای تماشاگران دارد تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری گردد، گفت: کشور ما در شرایطی بحرانی واقع شده است و باید خودمان مراقبت باشیم. به هرحال یکسری سفارش ها را وزارت بهداشت انجام داده است و یکسری موارد را خود مردم باید انجام بدهند. نمی خواهم این را بگویم که دوستان ناراحت شوند. من 35 سال پیش در السد بازی کردم و امروز از ما تقدیر کردند. ما سال گذشته همین کار را با سیدجلال که در سپاهان بازی می کرد، انجام دادیم. ببینید چه برخوردی با ما شد. کاری که السدی ها انجام دادند، ما سال گذشته انجام دادیم. ببینید اما چه توهین هایی به ما شد. باید این قشنگی های فوتبال را حفظ کنیم، اما برعکس ببینید چه توهین هایی به ما می گردد و هنوز صحبت از این است که در بازی سال قبل چه شد یا در آن بازی آن سرباز آسیب دیده بود و صحبت از فینال جام حذفی است. این چیزها را تمام کنید. متأسفانه می بینیم که روی سکوها چه اتفاقاتی رخ می دهد و چه توهین هایی به همدیگر می کنیم.

احترام ها از بین رفته و بزرگ تری و کوچک تری نیست

سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: به نظرم هر کاری می نمایند، انجام بدهند، اما توهین به یکدیگر را تمام نمایند. من تعجب می کنم در کشوری زندگی می کنیم که فرهنگ غنی داشت و این همه ثروت دارد، اما الان ببینید از ایران چه مانده است. دیگر احترام ها از بین رفته و بزرگ تری و کوچک تری نیست. دیگر هیچ چیز مانند گذشته نیست و یک زمان به ایرانی بودن خودمان افتخار می کردیم، اما حالا امروز به چه روزی افتادیم. در کوچه و محله ها نیز دیگر آن احترام ها نیست و کوچک تری و بزرگ تری از بین رفته است. برای بازی فردا هم توصیه می کنم به طرفداران فقط تیم خودشان را تشویق نمایند و هر اتفاقی رخ داد یا توهینی شد، به تشویق تیم خودشان ادامه بدهند و حتی اگر به سمت من هم مسئله ای وجود داشت یا شعاری دادند، طرفداران ما کار خودشان را انجام بدهند.

از نظر امکاناتی 700 سال از قطر عقب هستیم

قلعه نویی درباره اینکه فاصله فوتبال ایران و قطر چقدر است، گفت: شرایط تفاوت دارد و باید این مسئله را به سه دسته ستادی، انسانی و امکاناتی تقسیم کرد. ما از نظر امکاناتی 350 سال عقب هستیم، اما از نظر نیروی انسانی اگر آن امکانات را داشته باشیم، خیلی جلو هستیم. دیگر این حرف من نیست و حرف ژاوی است، اگر امکانات فوتبال قطر در اختیار ما بود، راحت بین پنج کشور برتر دنیا بودیم. حالا من بعداً رفتم و بعضی امکانات را در فوتبال قطر از جمله آب درمانی ها را دیدم و وقتی آنها را دیدم باید بگویم ما 700 سال از فوتبال آنها عقب هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 914

به "قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمان راه 5 ساله را طی کردند، بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمان راه 5 ساله را طی کردند، بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید