لزوم تغییر نگاه آب و برق خوزستان در اجرای طرح پروش ماهی در قفس

به گزارش فیس راز، سیف الله حقیقی عصر امروز در ستاد شیلات خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار گردید، اظهار کرد: با موافقت وزارت نیرو مجوز اجرای طرح پرورش ماهی در قفس به میزان 6 هزار تُن در حوضچه سد رئیسعلی دلواری دشتستان صادر شده است.

لزوم تغییر نگاه آب و برق خوزستان در اجرای طرح پروش ماهی در قفس

وی با بیان اینکه اجرای طرح پرورش ماهی در قفس به میزان یک هزار تن در سد کارون 4 صادر شده است، اضافه نمود: این مجوزها نشان دهنده فعال بودن طرح پرورش ماهی در قفس است.

قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی در قفس کشور تأکید کرد: برای اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در خوزستان، باید سازمان آب و برق استان از موضع نگاه با محوریت اجرایی نشدن به نگاه با محوریت اجرایی شدن طرح به موضوع ورود کند.

حقیقی با بیان اینکه خوزستان در زمینه فراوری ماهی سردآبی رتبه 25 کشور و همچنین در فراوری و پرورش میگو مقام پنجم را دارد، گفت: این استان

باید در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس با یاری مشاور و راهکارهای ارائه شده، حرکت خوبی را انجام دهد.

وی ادامه داد: در خوزستان پتانسیل زیادی برای پرورش ماهیان خاویاری وجود دارد و حتی می توان گفت که این استان دو برابر استان های شمالی در این زمینه از استعداد بهره مند است.

قائم مقام رئیس سازمان شیلات ایران و مجری طرح پرورش ماهی در قفس کشور با بیان اینکه سال گذشته 2 هزار تُن گوشت و 5 تن خاویار در کشور فراوری شده است، اظهار کرد: 135 تن از گوشت و بخشی از خاویار فراوری شده به خوزستان اختصاص داشت.

حقیقی تأکید کرد: با پرورش ماهیان خاویاری در خوزستانمی توان تحولی در آبزی پروری در این استان ایجاد کرد چراکه این گونه ارزش بورسی و صادراتی بسیار خوب و بالایی هم دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 154

به "لزوم تغییر نگاه آب و برق خوزستان در اجرای طرح پروش ماهی در قفس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تغییر نگاه آب و برق خوزستان در اجرای طرح پروش ماهی در قفس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید