محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین در سراسر جهان و نماد آن ها در عشق

به گزارش فیس راز، اغراق نیست اگر بگوییم محبوب ترین و پرفروش ترین هدایای روز ولنتاین هستند. شاید هم دلیلش این است که یکی از راه های ارتباطی در عصر ویکتوریا فرستادن گل بود. در واقع در آن موقع از گل های مختلف برای ارسال پیغام های رمزی استفاده می کردند. استفاده از این رمزها به افراد اجازهٔ بیان احساساتی را می داد که در شرایط دیگر از آن نمی توانستند صحبت نمایند. طبق یک گزارش که در سایت شبکه CNN منتشر شده 64% مردان در سرتاسر جهان برای روز ولنتاین ترجیح می دهند برای نامزد یا همسرشان گل بخرند. باکس گل ولنتاین و دسته گل ولنتاین حالا دیگر پای ثابت هدایای روز ولنتاین هستند. چه بخواهید دو شاخه گل رز را برای ولنتاین تزیین کنید و چه به دنبال باکس یا دسته گلی مناسب برای این روز هستید بد نیست ابتدا در خصوص نماد و سمبل محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین که در سال 99 هم مثل روال سال های گذشته 14 فوریه مصادف با 25 بهمن ماه است از دو سایت و در مجله خبرنگاران بخوانید.

محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین در سراسر جهان و نماد آن ها در عشق

گل رز سرخ؛ صدرنشین گل های ولنتاینی در سرتاسر جهان

در میان محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین گل رز سرخ حرف نخست را می زند. شاید برای تان جالب باشد بدانید طبق همان گزارش CNN، پنجاخ و یک درصد مردم سرتاسر جهان ترجیح می دهند برای کادوی روز ولنتاین گل رز بخرند. البته این به آن معنا نیست که احتمالا عروسک ولنتاین یا مثلا شکلات و سایر هدایا را نادیده می گیرند اما تهیه چند شاخه گل رز یا باکس گل رز به همراه یک متن عاشقانه در خصوص ولنتاین برای همسر یا نامزد به همراه آن تا به این لحظه محبوب ترین هدیه بوده است. البته به نظر می رسد دلیل این امر هم نمادهای منتسب به گل رز سرخ باشد: عشق، زیبایی، شور و حرارت و احساس دلگرمی در عشق. با این همه به نظر می رسد قرمز بودن رز سرخ بیشتر مورد توجه افراد است. در این صورت اگر طرفدار گل رز نیستید اصلا جای نگرانی نیست. خبر خوب این است که بیش از 150 نمونه گل قرمز در جهان وجود دارد که گل رز سرخ فقط یکی از آنهاست. اگر هم بخواهیم از منظر تاریخی به نماد عشق گل رز سرخ نگاه کنیم مرور این مستندات تاریخی خالی از لطف نیستند: درکاوش های باستان شناسان گل های رز خشک شده ای متعلق به 300 سال قبل ازمیلاد مسیح از گورهای مصریان باستان کشف شده که احتمالا نشانه اولین آشنائی مصری ها با گل رز سرخ است. در یونان و روم رز سرخ را با الهه های عشق آفرودیت و ونوس مرتبط می دانستند و برای آن ها تقدس قائل بودند. در فرهنگ ایرانی هم گل رز سرخ گلی مقدس و بهشتی است. برای مثال در شاهنامه فردوسی منظور از گل منحصراً گل رز سرخ است و برگ گل هم لزوما به معنای برگ گل رز سرخ، گلبرگ رز سرخ یا خود رز سرخ است.

انواع گل میخک؛ دسته گلی برای جشن دریافت نخستین سالگرد ازدواج

شکوفه های بازیگوش گل میخک هم به خاطر قیمت مناسب و نسبتا ارزان و هم به خاطر ظاهر زنانه ای که دارند در لیست محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین مقاوم دوم را دارند. انواع مختلف گل میخک با رنگ ها و اشکال مختلف دست شما را برای انتخاب یک دسته گل با توجه به شخصیت و علایق طرف مقابل باز باشد. بد نیست بدانید میخک قرمز نماد عشق، شیفتگی و تحسین است. اگر هم اولین سالگرد ازدواج تان است و قرار است نخستین ولنتاین را با همسرتان جشن بگیرید ذکر این نکته لازم است که در سرتاسر جهان گل میخک قرمز به عنوان دسته گل جشن دریافت نخستین سالگرد ازدواج شناخته می شوند.

گل نیلوفر در رنگ های مختلف؛ پیوندی عمیق با یار

گل های نیلوفر صورتی، سفید، نارنجی یا قرمز انتخابی ایده آل برای یک گیرنده زیبا و قدردان هستند. مایکل گافنی ، مدیر دانشکده طراحی گل نیویورک، به مجله Womens Day می گوید: نیلوفر کازابلانکا یا همان لی لی کازابلانکا یک انتخاب دراماتیک منحصر به فرد است و به صورت نمادین نماد شیک بودن، زیبایی و اصالت است که مطمئناً هر فرد خوش سلیقه ای را مسرور می نماید. علاوه بر این نیلوفرهای سفید شرقی عطر و رایجه دلنشینی دارند. یک عقیده قدیمی در خصوص گل های نیلوفر وجود دارد و آن هم این است که اگر همسر یا نامزد شما از دست تان ناراحت است برای نشان دادن احساسات واقعی و خالص خود به او یک دسته گل نیلوفر هدیه بدهید. گل نیلوفر نماد پیودنی عمیق و محکم با معشوق است.

آلسترومریا؛ معشوق فداکار

آلستومریا از قدیم الایام نماد فداکاری معشوق، ابراز عشق بی دریغ، دوستی عمیق و ریشه دار، توجه به معشوق و صمیمیت و هواخواهی بوده است. این گل بومی آمریکای جنوبی با چند شکوفه گل روی هر شاخه، چهارمین گل محبوب و پرفروش در روز ولنتاین است. زیبایی و ماندگاری بالای گل های آلسترومریا معمولا زیبایی گل رز صورتی و قرمز و گل مرکب اسطوخودوس را تکمیل می نمایند.

گل لاله؛ ثابت قدم در عشق

اگرچه لاله ها ممکن است ظاهر ساده ای داشته باشند، اما هنوز هم یک انتخاب عالی برای یک ولنتاین نفیس و کلاسیک و سلیقه های سنتی هستند. انواع گل لاله ممکن است چندان پیچیده و پر از جزییات به نظر نرسند، اما تقریباً به هر رنگی که تصور کنید وجود دارند. بنابراین مطمئناً می توانید یک رنگ متناسب با شخصیت و روحیه شخصی که دوستش دارید پیدا کنید. البته ذکر این نکته لازم است که گل لاله قرمز نماد ثابت قدم بودن در عشق به معشوق هستند و به خاطر مقاوم بودن نسبت به گل های دیگر در مقام سوم پرفروش ترین گل های روز ولنتاین قرار گرفته اند.

گل داوودی؛ دوستی و عشق خالص

می دانستید گل داوودی نماد دوستی است و اصلا لقبش گل دوستی است؟ و البته گل داوودی بعد از رز سرخ محبوب ترین گل جهانست و با این تفاسیر به نظر می رسد برای نشان دادن عشق و دوستی به معشوق یک انتخاب بی نظیر است. یک دسته گل داوودی قرمز نمادی از عشق خالص است و به نظر می رسد یک دسته گل مناسب برای کسی است که می خواهید ولنتاین را با او جشن بگیرید.

عنبیه آبی؛ عشق را جذب کنید

می دانستید در دایره المعارف گل ها، گل عنبیه آبی نشانه ارسال پیغام و لقبش رسول خدایان در فرهنگ اساطیری است؟ در حقیقت عنبیه آبی یادآور ایمان و امید است. عنبیه آبی احساسات عمیقی را منتقل می نماید. یک نکته جالب در خصوص این گل این است که طبق یک باور باستانی گل عنبیه آبی قدرت جادویی دقیقاً مانند قدرت جذب یک عاشق جدید دارد. بنابراین یک دسته گل عنبیه آبی زیبا یک چیدمان گل کامل برای بیان عمیق ترین احساسات عاشق به معشوق خود است. به نظر می رسد به عنوان یک ایده جدید انتخاب دسته گل ولنتاین می تواند به گل عنبیه آبی که شاید در بین ایرانیان چندان شناخته شده نباشد می توانید نگاه کنید.

گل آفتابگردان؛ عشق را گرم نگه دارید

احتمالا کمتر کسی می داند که گل آفتابگردان هم می تواند یک انتخاب عالی برای هدیه روز ولنتاین باشد. اما چرا آفتابگردان؟ آفتابگردان نمادی از روشن کردن و گرم نگه داشتن آتش عشقی درخشان در زندگی شماست. اگر نمی دانید چگونه به معشوق خود بگویید که حضور او زندگی شما را شادتر نموده است با یک دسته گل آفتابگردان حرف تان را به او بگویید.

ارکیده؛ سمبل عشق و مقاومت

شاید برای تان جالب و حتی کمی عجیب باشد که بدانید گل ارکیده یکی از عاشقانه ترین گل هایی است که می تواند عمق عشق شما را به معشوق منتقل نمایند. چطور؟ ارکیده یکی از نادرترین گل هایی است که تقریباً در هر رنگی موجود است. انواع گل ارکیده سمبل زیبایی، عشق و مقاومت هستند. اما آن چه که این گل زیبا و کمیاب را تبدیل به ششمین گل محبوب و پرفروش روز ولنتاین نموده پیغامی است که در دل این گل های زیبا نهفته است: به اعتقاد دایره المعارف گل ها، زبان گل ارکیده زبان عشق است. بنابراین کسی که در روز ولنتاین گل ارکیده را به جای گل رز به شما هدیه می دهد قطعا عاشق تر از هر فردی است که یک دسته رز سرخ به عنوان پیشکش روز عشق برایتان تدارک دیده است و این نشانه ای است برای آنان که به جادوی عشق ایمان دارند.

منبع: افق کوروش
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 902

به "محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین در سراسر جهان و نماد آن ها در عشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محبوب ترین و پرفروش ترین گل های روز ولنتاین در سراسر جهان و نماد آن ها در عشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید