مرمت مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با همکاری هیئت آلمانی

به گزارش فیس راز، مدیر پایگاه مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب از مرمت بخشی از دیواره شمالی ایوان غربی مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با همکاری هیئت آلمانی اطلاع داد.

مرمت مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با همکاری هیئت آلمانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

مظفر عباس با بیان این که این اقدام در قالب طرح سه ساله در دست اجراست، اضافه نمود: امسال این پروژه با مشارکت هیئت آلمانی مرمت و صیانت از ایوان غربی این اثر تاریخی در حال اجرا بوده و بخشی از این مرمت به اتمام رسیده است.

او با بیان این که این هیئت به صورت توافقنامه در طول سه سال در بخش های مختلف تخت سلیمان تکاب انجام می گردد، گفت: با توجه به این که در فصل کاری مرمت این طرح قرار داریم نیازمند مشارکت و همراهی گردشگران هستیم.

به دلیل این که این طرح دارای اعتبار بین المللی بوده، در صورت تخصیص اعتبار مرمت ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به این که این مجموعه هرسال میزبان هزاران گردشگر خارجی و داخلی است، اضافه نمود: در طول تیرماه امسال 10 هزار و 94 گردشگر از بناها و آثار معماری مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری تخت سلیمان و یک هزار و 156 گردشگر نیز از کوه میان تهی زندان سلیمان بازدید کردند.

این گردشگران از کشورهای آلمان، ایتالیا، سوئیس، ژاپن و فرانسه برای دیدن مجموعه میراث دنیای تخت سلیمان به شهرستان تکاب سفر کردند.

مجموعه میراث دنیای تخت سلیمان تکاب در دوره های مختلف تاریخی محل سکونت اشکانیان، ساسانیان و ایلخانیان بود، قلعه تاریخی تخت سلیمان که در جنوب شرقی آذربایجان غربی و در 45 کیلومتری شهر تکاب واقع شده از دوره ساسانیان باقی مانده است و با بخش های مختلف همچون تالار ستون دار، ایوان خسرو، دروازه ها و دیوارهای مستحکم از بناهای مهم تاریخی دنیا به شمار می رود.

این مجموعه میراث فرهنگی با دریاچه ای اسرارآمیز در وسط بقایای تاریخی آن در سال 1382 به عنوان چهارمین اثر ملی کشور در فهرست آثار دنیای سازمان یونسکو به ثبت رسید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 384

به "مرمت مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با همکاری هیئت آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب با همکاری هیئت آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید