موج جدید سرما در راه است، کاهش محسوس دما در اردبیل

به گزارش فیس راز، علی دولتی مهر در مصاحبه با خبرنگاران توضیح داد: آنالیز نقشه های هواشناسی از ورود سامانه جوی جدیدی به استان خبر می دهد که منجر به ناپایداری در شرایط جوی و کاهش محسوس دما نسبت به هفته گذشته خواهد شد.

موج جدید سرما در راه است، کاهش محسوس دما در اردبیل

وی با اشاره به اینکه این سامانه تمامی مناطق استان اردبیل را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد، اضافه کرد: تا روز یکشنبه هفته آینده آسمانی ابری در تمامی مناطق از پدیده های مورد انتظار جوی خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از تغییر جهت وزش بادها از جنوبی به شمالی اطلاع داد و یادآور شد: افت دمای چهار تا هشت درجه ای مورد انتظار بوده هرچند احتمال رسیدن دما به زیر صفر درجه به ویژه در شهرهای شمالی استان اردبیل بعید به نظر می رسد.

دولتی مهر به تشریح حجم میزان بارش های قابل انتظار پرداخت و اضافه کرد: بارش ها در شمال استان بیشتر از چهار میلی متر و در مناطق مرکزی سه تا شش میلی متر بوده و در مناطق جنوبی نیز بیش از 10 میلی متر پیش بینی خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش برف در مناطق کوهستانی به مانند خلخال، سرعین، نیر، آلوارس، کوه های باغرو، گردنه صائین، لنگان، اسالم و آق داغ محتمل خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل یادآور شد: در پی کاهش دید بر اثر مه و کولاک برف اختلال در تردد پیش بینی شده و رعایت نکات ایمنی ضروری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 128

به "موج جدید سرما در راه است، کاهش محسوس دما در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدید سرما در راه است، کاهش محسوس دما در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید