50 درجه اختلاف دما طی یک روز در ایران، گرم ترین و سردترین منطقه

به گزارش فیس راز، سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: اختلاف دمای سردترین و گرم ترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته به 50 درجه سلسیوس رسید به طوریکه سراب در آذربایجان شرقی با دمای 25- درجه سلسیوس سردترین و عسلویه در بوشهر با دمای 25+ درجه سلسیوس گرم ترین شهرهای کشور شدند.

50 درجه اختلاف دما طی یک روز در ایران، گرم ترین و سردترین منطقه

سازمان هواشناسی بیان کرد: اختلاف دمای سردترین و گرم ترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته به 50 درجه سلسیوس رسید.

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی بیان کرد: اختلاف دمای سردترین و گرم ترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته به 50 درجه سلسیوس رسید به طوریکه سراب در آذربایجان شرقی با دمای 25- درجه سلسیوس سردترین و عسلویه در بوشهر با دمای 25+ درجه سلسیوس گرم ترین شهرهای کشور شدند.

نفوذ توده هوای سرد به کشور سبب شد تا امروز دمای هوای بسیاری از نقاط کشور کاهش یابد. در این بین سراب نسبت به روز گذشته حداقل چهار درجه سلسیوس سرد تر شده است.

از ابتدای زمستان تا کنون حداقل سه بار پایین ترین دمای روزانه کشور در سراب ثبت شده و بارها این شهر با تجربه دماهای پایین، جزو سردترین شهرهای کشور بوده است.

با این وجود بیشینه دمای هوا طی شبانه روز گذشته در عسلویه به 25 درجه سلسیوس رسید. بعلاوه دما در ایستگاه های پارسیان، چابهار، جزیره ابوموسی و بندرعباس به محدوده 24 درجه رسید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 2296

به "50 درجه اختلاف دما طی یک روز در ایران، گرم ترین و سردترین منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درجه اختلاف دما طی یک روز در ایران، گرم ترین و سردترین منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید