احتمال دیپورت مسلمانان روهینگیا از هند به میانمار

به گزارش فیس راز، احتمال دیپورت و بازگشت به میانمار، تعداد زیادی از مسلمانان روهینگیا که در هند به سر می برند تهدید می نماید.

احتمال دیپورت مسلمانان روهینگیا از هند به میانمار

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، درحالیکه میانمار درگیر سرکوب خشن مردم توسط ارتش این کشور است، مسلمانان روهینگیا که سالها پیش به هند پناه برده و در این کشور حضور دارند بازداشت شده و به دیپورت به میانمار تهدید می شوند.

از 1987 ده ها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا که طبق گزارش سازمان ملل آسیب پذیرترین اقلیت نژادی در جهان به شمار میروند از ترس خشونت ارتش میانمار وطن خود را رها نموده و به کشورهای بنگلادش، هند، مالزی، تایلند و نقاط دیگر پناهنده شده اند.

پس از کودتای اول فوریه ارتش علیه دولت میانمار ارتش باردیگر با استفاده از زور به دنبال تثبیت قدرت خود است. علی جوهر، یکی از فعالان روهینگیایی دراین باره می گوید: ارتش معترضان را در خیابان های میانمار سرکوب میکند. هزاران نفر برای نجات جان خود از کشور خارج می شوند. دولت هند چطور به بازگرداندن ما فکر می نماید؟

فعالان حقوق بشری نگران این مسئله هستند که درصورت عدم اخراج ممکن است برای مدت نامعلومی در کمپ های هند بازداشت شوند. تا به امروز بیش از 300 پناهجوی روهینگیایی در بازداشتگاه های مختلف در سراسر کشور حضور دارند.

البته در این بین انتشار اخبار کذب درباره مجرم بودن مسلمانان روهینگیا نیز در قضاوت نادرست و بازداشت این افراد نیز نقش زیادی دارد.

اوضاع در میانمار شرایط مناسبی ندارد و کنترل ارتش بر این کشور هر روز بیشتر می گردد. بعضی گزارش ها از کشته شدن 730 نفر در میانمار از ابتدای کودتا تا کنون خبر می دهند.

روز شنبه وزارت خارجه تایلند گزارشی مبنی بر تمایل ژنرال مین آنگ هلینگ، فرمانده ارتش میانمار برای شرکت در اجلاس آسه آن منتشر کرد.

در پی آشکار شدن تمایل فرمانده ارتش میانمار به حضور در اجلاس سران آسه آن، میانماری های مخالف کودتا در آن کشور مخالفت خود با شرکت او در این اجلاس را به وسیله شبکه های اجتماعی ابراز کردند. بعضی از آنها می گفتند که او نماینده مردم میانمار نیست و شماری دیگر این احتمال را که اجلاس آسه آن حکومت نظامیان را تایید کند، به زیر سوال بردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1668

به "احتمال دیپورت مسلمانان روهینگیا از هند به میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال دیپورت مسلمانان روهینگیا از هند به میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید