اسلامی: اجازه پرواز چارتری نمی دهیم ، ازسقف نرخ بلیط هواپیما تجاوز نشده است

به گزارش فیس راز، وزیر راه با بیان اینکه ما اجازه نمی دهیم پرواز چارتری وجود داشته باشد، گفت: اجازه نمی دهیم کسی با سلف خری پرواز برنامه ای، بلیط چارتری به مردم بدهد.

اسلامی: اجازه پرواز چارتری نمی دهیم ، ازسقف نرخ بلیط هواپیما تجاوز نشده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ظهر امروز (چهارشنبه) محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروتکل های بهداشتی که برای هواپیما ها مبنی بر ظرفیت 60 درصدی مسافر وضع شده بود، به وصورت صد در صدی رعایت می گردد و ما گزارش کنترل و نظارت هواپیمایی کشوری را مرتب دریافت می کنیم.

اسلامی گفت: در موضوع قیمت بلیط هواپیما هم کسی از سقف تجاوز نکرده است و ما تا به امروز گزارشی نداشتیم که رعایت نشده باشد. ضمناً فرآیند بررسی های کارشناسی آن در هواپیمایی کشوری در جریان است. موضوعی که در دوهفته اخیر درباره اش مطالب گوناگونی مطرح شد، این بود که ما اجازه نمی دهیم پرواز چارتری وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ما اقدام کسانی که تحت عنوان آژانس اقدام به سلف خری بلیط پرواز های برنامه ای می کردند و سپس با قیمت های خودشان می فروختند، متوقف کردیم و اجازه نمی دهیم کسی با سلف خری پرواز برنامه ای، بلیط چارتری به مردم بدهد و بگوید اگر باطل کردید پول آن برنمی گردد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: پرواز چارتی شامل پروازی است که خود چارتر کننده مسافر داشته باشد و نخواهد بلیط برای آن بفروشد. هواپیمایی کشور در این زمینه نظارت و کنترل جدی دارد.

اسلامی در ادامه با اشاره به پروژه اقدام ملی مسکن، گفت: این پروژه در سه نوع در حال پیشرفت است و استان های پیشتاز خانه ها را به مردم تحویل دادند و بقیه 400 هزار واحد هم در دست اجرا واقع شده است و ان شالله مردم پول ها را بدهند و اقساط شان را پرداخت کنند تا پروژه ها سریعتر به ثمر برسد و ما شاهد این باشیم که مردم در منازل خود مستقر شده اند.

وی در ادامه همچنین گفت: کنارگذر جنوبی تهران را هم بزودی و در هفته های آینده افتتاح خواهیم کرد. این یکی از اقدامات مهم دولت برای رفاه مردم و تسهیل در حمل و نقل اجرا شده است. این آزادراه 160 کیلومتری که از آبیک تا گرمسار ادامه دارد، کمک می کند که ترافیک تهران و استان های قزوین و البرز کاهش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اخذ مالیات بر خانه های خالی، گفت: سامانه مالیاتی فعال است و ما لیست خانه هایی که از خالی بودنشان کسب اطمینان شده، در اختیار سازمان امور مالیاتی گذاشتیم. اطلاعات 194 هزار خانه را در دو بسته برای این سازمان ارسال کردیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 1416

به "اسلامی: اجازه پرواز چارتری نمی دهیم ، ازسقف نرخ بلیط هواپیما تجاوز نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: اجازه پرواز چارتری نمی دهیم ، ازسقف نرخ بلیط هواپیما تجاوز نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید