انعقاد تفاهم نامه برای احیای فضای سبز کاخ مروارید

به گزارش فیس راز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از انعقاد تفاهم نامه ای مابین شورای اسلامی، شهرداری شهر کرج و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز برای احیا و بازسازی فضای سبز کاخ مروارید مهرشهر اطلاع داد.

انعقاد تفاهم نامه برای احیای فضای سبز کاخ مروارید

به گزارش فیس راز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فخرالدین صابری، مدیر این اداره کل از انعقاد تفاهم نامه مابین شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در راستای احیای فضای سبز کاخ مروارید اطلاع داد.

او در این باره گفت: با برگزاری جلسات متعدد تمام کوشش خود را کردیم تا از هدررفت این سرمایه عظیم به وسیله مراجع قضایی و امنیتی جلوگیری کنیم. اخیرا نیز استاندار البرز دستور داد نامه ای به منظور تخصیص زمین معوض برای مجموعه فرهنگی تاریخی مروارید، به وسیله اداره کل میراث فرهنگی استان و به امضای او تهیه گردد، تا بدین ترتیب مسائل پیش رو در راستای اعطای سند مالکیت مجموعه به نام دولت مرتفع و با تخصیص اعتبارات لازم در چارچوب قانون، مقدمات احیای این مجموعه ارزشمند فراهم گردد.

او افزود: طی تفاهم نامه ای که با شورای اسلامی و شهرداری شهر کرج تنظیم شده است، در حال حاضر سازمان سیما و منظر شهرداری کرج مسئولیت احیا و رسیدگی به 27 هکتار از فضای سبز مجموعه کاخ مروارید را به عهده گرفته که امیدواریم تا ایام نوروز مردم شاهد یک دگرگونی شگرف در فضای سبز و منظر کاخ مروارید باشند.

او اضافه نمود: بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار برای بحث مقاوم سازی کاخ مروارید تخصیص داده شده که شاید خیلی از نظر ظاهری مشهود نباشد ولی یکی از ملزومات مقدماتی مرمت این مجموعه بوده است.

صابری در سرانجام گفت: موضوع مرمت و احیای کاروانسرای ینگی امام نیز در حال اجرا است، در این خصوص توضیح خدمات توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز تنظیم و به مجموعه یونسکو ارسال و مقرر شد، یونسکو سالانه مبلغی را برای مرمت این بنا اختصاص دهد. فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ نیز اعتباری در این خصوص در نظر گرفته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 840

به "انعقاد تفاهم نامه برای احیای فضای سبز کاخ مروارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد تفاهم نامه برای احیای فضای سبز کاخ مروارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید