بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به مرز ترکیه نظامی می فرستد

به گزارش فیس راز، وزیر دفاع بلغارستان گفت ارتش این کشور آمادگی دارد 1000 نیروی نظامی را برای مقابله با ورورد مهاجران سوری، در مرزهایش با ترکیه مستقر کند.

بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به مرز ترکیه نظامی می فرستد

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل فیس راز، کراسیمیر کاراکاچانوف وزیر دفاع بلغارستان گفت، ارتش این کشور برای جلوگیری از ورود مهاجران به وسیله مرز ترکیه آمادگی دارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، کاراکاچانوف گفت، کشورش آماده است تا 1000 نیروی نظامی را برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی از ترکیه در مرزهای خود با این کشور مستقر کند.

وی اضافه کرد، پلیس مرزی تا کنون از ورود دو گروه 30 نفری از مرزهای ترکیه به داخل خاک بلغارستان جلوگیری نموده است.

این مهاجران سوری اوایل روز آدینه و پس از آن که ترکیه خاطرنشان کرد دیگر از ورود آن ها به اروپا جلوگیری نخواهد کرد، به سمت مرزهای بلغارستان رفته بودند.

رویترز به نقل از یک مقام ارشد ترکیه ای نوشته آنکارا به پلیس و گارد ساحلی و نیروهای مرزبانی این کشور دستور داده مانع ورود مهاجران سوریه ای نشوند. این مقام ترکیه ای گفت آنکارا تصمیم گرفته از رسیدن مهاجران سوری به اروپا، به وسیله دریا یا هوا جلوگیری نکند.

بلغارستان همچنین اعلام نموده به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا به این کشور، تدابیر امنیتی را در مرزهای خود تقویت می نماید. این کشور که عضو اتحادیه اروپا است با ترکیه حدود 300 کیلومتر مرز مشترک دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: faceraz.ir شناسه مطلب: 857

به "بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به مرز ترکیه نظامی می فرستد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلغارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به مرز ترکیه نظامی می فرستد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید